anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak naładować baterie do A 57 przy użyciu solara??

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Lechu-
Początkujący

jak naładować baterie do A 57 przy użyciu solara??

Witam. Zadanie do rozwiązania jak w pytaniu. Wybieram się na wycieczkę gdzie prąd w gniazdkach nie istnieje. Potrzebny mi zapas energii na dwa tygodnie do ładowania baterii do aparatu i komówrki. Z komórką prosto bo ładowarki solarne ładują przez USB. Ale jak naładować baterię do aparatu?? Mogę wziąć drugą baterię ale to też pewnie nie wystarczy.

     Dostepne  są tylko ładowarki sieciowe nie znalazłem dedykowanej ładowarki solarnej sony albo Ładowarki USB do tej baterii. Będę wdzięczny za każdy pomysł.

Leszek

Message was edited by: Lechu-

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

W ładowarce którą ci pokazałem jest gniazdo typu mały jack.

Do naładowania "naszego" aku potrzeba napięcia 8,4V i 750mA prądu i jak napięcie nie może być niższe to prąd może spaść nawet do 300mA , będzie się po prostu dłużej ładować.

A ta ładowarka którą pokazałeś ideanie się do takiej kombinacji nadaje.

Message was edited by: SZFENDAK

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Mam coś takiego i czasem ładuję aku w aucie

http://allegro.pl/ladowarka-high-speed-sony-np-fm500h-alpha-350-700-i2899717296.html

Pytanie czy Twój solar to pociągnie(napięcie, prąd)?

profile.country.pl_PL.title
Lechu-
Początkujący

dzięki za podpowiedź. Żaden solar nie ma wejścia zgodnego z wtykiem w samochodzie ( bo i po co, gdyby było takie żródło zasilania niebyłby potrzebny solar!). Jestem ciekaw jak współpracowałaby z czymś takim. http://allegro.pl/solarna-ladowarka-samochodowa-12v-2-6w-solar-panel-i2916643827.html Z akumulatora prąd jest o miej wiecej stałych parametrach w przciwieństwie do solara , którego wydajność zależy od nasłonecznienia, kąta padania promieni, itp.




Message was edited by: Lechu-

profile.country.pl_PL.title
Lechu-
Początkujący

No tak. Ogarnąłem.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

W ładowarce którą ci pokazałem jest gniazdo typu mały jack.

Do naładowania "naszego" aku potrzeba napięcia 8,4V i 750mA prądu i jak napięcie nie może być niższe to prąd może spaść nawet do 300mA , będzie się po prostu dłużej ładować.

A ta ładowarka którą pokazałeś ideanie się do takiej kombinacji nadaje.

Message was edited by: SZFENDAK