anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka klasa karty pamięci

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Jaka klasa karty pamięci

:c37
Przede mną decyzja i zakup nowej karty pamięci do swojej :c56 500. W związku z tym mam małe pytania dotyczące wstępnego wyboru karty.
Lepiej Sony SDHC 8 GB Class 10 czy Sony SDHC 16 GB Class 4 :question: przy zapisie/odczycie zdjęcia w trakcie robienia zdjęcia i przy zapisie/odczycie większej ilości zdjęć np. podczas zrzucania kilkuset zdjęć z karty pamięci na PC.
A może jakaś karta Sandisk'a z klasą pomiędzy :question:
Czy klasa karty ma coś wspólnego z robieniem zdjęć seryjnych :question:

Pozdrawiam,
Martin

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Monty napisał(a):

A dlaczego nie A77 z 24.6 megapixel i z 12k/s?

Proste - dlatego, że ten aparat, tak jak NEX7, powstał ponad rok temu. A owa karta - teraz.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

A kiedy weszla na rynek FF o ktorej wspomina Starosta?

Teraz?


No chyba,ze poza :c56 850& :c56 900 weszlo cos totalnie nowego o czym mi nie wiadomo :c12

Reasumujac, karta wyprodukowana przez Sony rekomendowana dla"...." fotografow nie pasuje do zadnej lustrzanki Sony.Ale zeby bylo smieszniej to jak wspomina kolega sadam megaszybkie karty Sony pasuja do...Nikonow :c8

Dla mnie to jest proste Tadeuszu 8-)

Wielkiej biedy nie ma.Nie zaopatrze sie wiec w 125mb/s a jedynie 95 :(

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W opisie karty jest napisane, że współpracuje z aparatami obsługującymi standard XQD, standardu tego nie obsługuje na dzień dzisiejszy żaden aparat Sony. Starosta pisząc o FF miał na myśli/nadzieję że już wkrótce Sony pokaże jakąś nowość o tych parametrach. W Nikonie chyba też tylko dwa najnowsze modele wspierają ten typ karty.
Karta jest przeznaczona dla wymagających użytkowników (w domyśle zawodowców), którzy oczekują szybkości, niezawodności i nie liczą się z kosztami. Sorki ale trudno mi wyobrazić sobie wyłożenie 800zł za 16GB kartę, jeżeli jestem amatorem, hobbystą nawet gdybym miał kasę.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

sadam napisał(a):

Starosta pisząc o FF miał na myśli/nadzieję że już wkrótce Sony pokaże jakąś nowość o tych parametrach.

O to, to :smileyexclaim:
Dzięki za sprostowanie, bo nie sprecyzowałem ;)

Monty - a to karty Sony są tylko do naszych aparatów czy do innych też można używać :smileyquestion:
Prędzej czy później pojawi się aparat Sony obsługujący ten format kart.
Tylko mnie cena nie będzie zachęcała do kupna, bo tanio nie będzie.

Mnie jako amatora nie stać na SD 16 GB z szybością 94 MB/s a co dopiero na XQD :smileyrolleyes:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Monty nie wiem skąd Twoje oburzenie. XQD to świeży standard stworzony z myślą o profi fotografach. Od jego premiery Sony nie pokazało żadnej puszki z tego segmentu stąd na razie go brak w :c56 Nikon z kolei pokazał nowe FFy i dlatego ma to zaimplementowane. "Niedługo" pojawi się nowy FF od Sony i też będzie ten standard u Nas w systemie :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM