anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki model aparatu do Fish Eye ?

profile.country.pl_PL.title
PrestaS
Początkujący

Jaki model aparatu do Fish Eye ?

Interesuje mnie tworzenie panoram sferycznych jako aplikacji online ... - takjakby zwiedzanie w 3D... . Byłem w sony center i niestety nie posiadają Fish Eye i teraz jest problem aby sparować jakiś zestaw... .

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Napisz proszę jaki masz model aparatu. Postaramy się pomóc. :slight_smile:

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
PrestaS
Początkujący

Dziękuję za kontakt. Może źle skomponowałem treść posta. Chciałbym zakupić aparat wraz z obiektywem.. z tego co zrozumiałem w sklepie - to mogę aparat zakupić "u nich" (SonyC) ale tego typu obiektywów nie posiadają i będę musiał zaopatrzyć się u innego "dostawcy" -> a to jest już dla mnie mały problem - szczególnie, że się nie znam (branża informatyczna - zestaw na potrzeby ...).

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To ja podpowiem tak:

Są dwa typy aparatów z wymiennymi obiektywami: FF (aparat z matrycą wielkości klatki filmu 35 mm) i APS-C (aparaty z matrycą mniejszą o 1,5 raza). W zależności od rozmiaru matrycy zmienia się kąt widzenia dla danego aparatu. Teraz obiektyw, którego kąt widzenia wynosi 180 stopni dla matrycy FF podpięty do aparatu z matrycą APS-C będzie miał dużo mniejszy kąt, dużo mniej obejmie.

Sony wyprodukował tylko jeden obiektyw Fisheye 16/2,8. Założony do aparatu z dużą matrycą będzie miał bardzo szerokie pole widzenia, natomiast podpięty do popularnych aparatów z matrycą APS-C kąt widzenia będzie dużo mniejszy. Dlatego jeżeli miałbyś się zmieścić w jakimś budżecie, powiedzmy nie przekraczającym cyfry z czterema zerami to ja zaproponowałbym Ci aparat z matrycą APS-C np. Sony A57 lub, jeżeli uda Ci się znaleźć, Sony A580 i obiektyw Samyang 8/3,5. Oczywiście tego obiektywu nie kupisz w SC ale od czego jest internet (wystarczy, że w zamówieniu wyszczególnisz, że ma być z bagnetem A do aparatów - lustrzanek Sony).

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

A ja bym proponował a65 za lepszy wizjer i mogę polecić tego Samyanga.

profile.country.pl_PL.title
PrestaS
Początkujący

Dziękuje za wypowdzi.
Naturalnie kąt 180 byłby jaknajnardziej wskazany, ponieważ później jest o wiele mniej zabawy z oprogramowaniem.

Co do budżetu nie może on przekroczyć 9.000 zł więc nie jest zbyt duży jak na tego typu sprzęt. W tym wypadku nie wiem czy jakość będzie miała jakieś większe znaczenie, poniewważ i tak będzie odbywała się kompresja obrazu na potrzeby online.

Z innej beczki: dostępne są na rynku narzędzia, które pełnią wyłącznie funkcje, które mnie interesują (w rezultacie 360 stopni) ? być może będą o wiele tańsze z powodu ograniczeń jakie niosie za sobą zastosowanie (ograniczone wyłacznie do funkcjonalności tego typu).