anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw do Carl Zeiss do nowej sony A77 ?

lanmar
Początkujący

Jaki obiektyw do Carl Zeiss do nowej sony A77 ?

Mam od lat Sony DSC-R1 (z legendarnym obiektywem Zeissaz *T :)) - pracuję generalnie we wnętrzach i na obiektach i z aparatu jestem bardzo zadowolony, lecz czas płynie i chciałbym coś dokupić (oprócz jeszcze jednej R1 :)) a mianowicie najnowsza sony A77 i tu pytanie , jaki obiektyw Zeissa bym był tak zadowolony jak z R1 ? :) z góry dziękuję za pełne i kompetentne odpowiedzi. Poniżej fotki z R1 takie jakie lubię robić i chciałbym robić np A77 z obiektywem Zeissa. Pozdrawiam.

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

lanmar napisał(a):


Obecnie wydaje mi się że zestawienie:
1. Sony Alpha 77
2. Sony 16-80mm SAL1680Z f/3.5-4.5 obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T * DT

porównaj:
- koszt tego zestawu, kontra ten który proponuję ja i sadam
- jakość obrazka z 16-50 i 16-80



lanmar napisał(a):


A miałem R1 z Zaissem i byłem bardzo zadowolony ...
Będę wdzięczny za każda radę ...


myślę, że kompletnie nie ma co porównywać szkiełka, które było w R1 z CZ16-80mm.
Moja rada jest taka -nie wiem skąd jesteś, ale dobrze byłoby się wybrać do salonu Sony Centre lub Store. Wziąć do łapek i aparat i dane szkiełka.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

SAL1680Z - 3200zł + A77 body -5200zł = 8400zl
Zostaje 600zł - na statyw i kartę pamięci wystarczy.
A77+1550F28 - 7599zł z 4letnią gwarancją
Zostaje 1400 - wystarczy na statyw, kartę i jak dobrze się rozejrzysz to i na lampkę może styknąć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

- jakość obrazka z 16-50 i 16-80


To akurat trudno ocenić bo nie widziałem, żeby komuś chciało się takie porównanie wykonać.

Na pewno na plus 16-50 idzie budowa i silnik SSM.

lanmar
Początkujący

I tu jest kolejne pytanie czy 16-80 będzie równie dobrze filmował jak 16-50 gdyż ten podobno jest specjalnie do tego przystosowany i dlatego jest w komplecie z a77 - kurcze ..
--------------
kris:
Łączenie postów. W celu dopisania treści proszę używać edycji postów ( przycisk "zmień" na dole swojego posta http://img221.imageshack.us/img221/381/zmie.jpg)
-------------

co do jakości obrazka 16-50 niestety nic ciekawego nie znalazłem a to co znalazłem nie podobało mi się natomiast z 16-80 Zaissa bardo mi się podobały. Muszę jeszcze poszukać by się upewnić , najbardziej niepokoi mnie czy Zaiss będzie dobrze współpracował podczas filmowania bo 16-50 podobno tak ...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

lanmar napisał(a):

co do jakości obrazka 16-50 niestety nic ciekawego nie znalazłem a to co znalazłem nie podobało mi się natomiast z 16-80 Zaissa bardo mi się podobały. Muszę jeszcze poszukać by się upewnić , najbardziej niepokoi mnie czy Zaiss będzie dobrze współpracował podczas filmowania bo 16-50 podobno tak ...


ale co porównywałeś? Zdjęcia tego samego motywu, czy fotki użytkowników? Bo jeśli to drugie, to ja bym to włożył do szuflady i zapomniał o tym....
zaś jeśli chodzi o filmowanie - silnik SSM pomaga.
Nie mniej jednak moja opinia jest taka, że jak ktoś chce coś więcej kręcić i nieco poważniej to prędzej, czy później i tak kupi zewętrzny mikrofon.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
lanmar
Początkujący

Więc tak, znalazłem porównywalne zestawienia fotografii dla powyższych rozważanych obiektywów:

1. Sony 16-50mm f/2.8 SSM SAL1650 DT
http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/sony16-50f28/zz_sampleindex.htm

2. Sony 16-80mm f/3.5-4.5 DT Carl Zeiss Vario-Sonnar T * SAL-1680Z
http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/sony16-80f35-45z/zz_sampleindex.htm

Proszę o opinie.

Generalnie w recenzji http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1449 powyższe obiektywy wymieniane są jako swoje alternatywy.

Ja odnoszę wrażenie że 16-50 jest ostrzejszy.
Co do 16-80 barwy wydają mi się cieplejsze, a to lubię.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Moją już znasz. Z tych dwóch to DT16-50mm 2.8 SSM jest lepszym wyborem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer