anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw do wesela

profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

Jaki obiektyw do wesela

Witam,
Jestem amatorem w fotografii. Niedawno dostałem propozycje być dodatkowym fotografem na weselu znajoych jest to dla mnie szansa na sprawdzenie swoich umiejętności bo chciałbym się tym zająć profesjonalnie w przyszłości stąd moje pytanie odnośnie obiektywu do tego rodzaju imprez. Co by polecili bardziej doświadczeni koledzy?Czekam na jakies propozycje. Posuadam model alfy 330.Na co powinienem zwrócić uwagę - przedewszystkim przy doborze takiego obiektywu?

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Pierwszy raz na ślubie pstrykałem jako drugi fotograf A580 + 35mm F1.8 na zastanym. Przyznaję że pierwszy raz, zwłaszcza stałką nie jest łatwy. Musiałem szybko myśleć i na bieżąco uczyć się ustawiania. Miałem o tyle to utrudnione, że musiałem uważać żeby nie wejść w kadr pani fotograf mającej "standardowego ślubnego zooma 2.8". Na pewno łatwiej było by Ci właśnie czymś pokroju 16/17-50mm F2.8. Jednak w tym przedziale cenowym jest tylko Tamron czyli trzeba trafić dobry egzemplarz.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

Dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc mam już pewne rozeznanie. Oczywiście dalsze posty mile widziane, wskazówki,podpowiedzi

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Ja nic nowego nie odkryję poza to co już tutaj padło i link, który podał kris (więc po ca ja to piszę :c18 ).
Jeżeli to ma być Twoja przyszłość (fotografia ślubna) to są dwie szkoły - zoom i stałki. Ja bym jeszcze dodał szkołę korpusów full frame i APS-C choć gdy poczytasz i pooglądasz ślubniaki okazuje się, że praktycznie wszyscy dążą do FF. Wobec czego kupowanie obiektywów pod APS-C to byłoby być może na chwilę. No i kolejne dwie szkoły to zdjęcia z lampą błyskową i bez lampy. Gdy będziesz chciał zająć się tym rodzajem fotografii poważniej to i tak inwestycja w korpus i obiektywy Cię nie minie (powinieneś mieć rezerwę bo ślub się raczej nie powtórzy).
Ja mając to co Ty kupiłbym lampę błyskową (np. HVL-42 am) a na ślub zabrałbym kita i Minoltę 70-210. Głównie robiłbym kitem z lekkim doświetleniem lampą błyskową, jeżeli jasność kościoła / sali ślubów pozwoliłaby to próbowałbym portretów Minoltą. Skupiłbym się na Rodzicach, dziadkach, gościach ... i detalach bo od głównego reportażu ma być główny fotograf. Oczywiście nie znaczy to, że nie możesz zrobić fotki młodym. Zrób kilka takich też. Ale np. podczas przysięgi wzruszonego ojca, płaczącej matki czy dziadków główny fotograf mieć nie będzie. Tu może być pole do popisu dla Ciebie. Podobnie z małymi dziećmi - podczas dłuższych uroczystości zaczynają się nudzić i coś fajnego z ich udziałem w tylnych ławkach może się wydarzyć. Zwracaj uwagę na takie rzeczy. Możesz zrobić kilka ujęć szerokich z wysokości chóru czy też z poziomu podłogi z końca kościoła. Podczas wesela możesz poszaleć i popróbować zdjęć ze zmianą ogniskowej w trakcie dłuższego naświetlania, synchro z długimi czasami itp.
Jeżeli koniecznie chcesz inwestować w obiektyw to ja wybrałbym Tamrona lub Sigmę 17 (18) - 50/2,8. Sprzedałbym kita i miałbym podstawowy, jasny obiektyw prawie do wszystkiego. Do tego Minolta 70-210 i zestaw na co dzień, praktycznie do amatorskiego fotografowania wystarczający (kita i 28-80 bym sprzedał).

Edit:
:smileyredface:
Tak mnie coś tknęło i spojrzałem jeszcze raz na tytuł. Niepotrzebnie się rozpisałem :c46 .
Na wesele zabrałbym kita i lampę błyskową.

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

ASTEC napisał(a):

Do 1500-2500 tys max ale


1500 - 2500 tysięcy. Całkiem niemało :c20 :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

A co do lampy co byście polecili w przystępnej cenie tzn tak do 600 zł ?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

ASTEC napisał(a):

A co do lampy co byście polecili w przystępnej cenie tzn tak do 600 zł ?



Nie wiem, czy jeszcze są nowe i po ile ale ja poleciłbym Sony HVL -42am, bez problemu powinienes dostac na populaenym serwisie aukcyjnym za ok. 500 zł. Ja poleciłbym jeszcze Metz'a ale co do konkretnych modeli to musiałbym sprawdzić ceny.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

piotruso napisał(a):


Edit:
:smileyredface:
Tak mnie coś tknęło i spojrzałem jeszcze raz na tytuł. Niepotrzebnie się rozpisałem :c46 .
Na wesele zabrałbym kita i lampę błyskową.

Oj potrzebnie, potrzebnie, fajne wskazówki w pigułce dla drugiego fotografa :smileythumbsup:

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Co do lamp, co o tej możecie powiedzieć? --->>> klik trochę tania się wydaje, jak to działa?

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Bart...pytałeś o Nissina...https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=78&t=13040&p=234173&hilit=nissin#p234173

Na forum naprawdę niewiele osób używa tego tej lampy. Proponuję kontakt z właścicielem Nissina na PW.

profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

http://allegro.pl/lampa-blyskowa-yongnu ... 63413.html
a co powiecie o takie lampie? to jest YongNuo YN560. Są dość tanie ale czy ktoś tego uzywał i coś o niej mógłby powiedzieć?