anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw super szerokokątny C. Zeissa do A77V ?

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

Jaki obiektyw super szerokokątny C. Zeissa do A77V ?

Zastosowanie krajobrazy, pomieszczenia, budynki. Zależy mi na jakości , cena nie jest bardzo istotna.
Dziekuję z góry za info i pozdrawiam.



12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Dużego wyboru nie masz: 16-35mm F2.8 (SAL1635Z) :wink: Jest jeszcze stałka 24mm F2.0 (SAL24F20Z) ale to nie jest już "super szeroko".

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wybór faktycznie nie jest duży, ale nie rozumiem skąd zaparcie na Zeissa. Zwłaszcza mając korpus niepełnoklatkowy.


Owszem CZ16-35 jest fenomenalnym szkłem, które właśnie używam z wielką przyjemnością, ale z pełnoklatkowym aparatem A99.


Do APSC jest przecież sporo ultraszerokokątnych obiektyów np.: SAL 11-18, Sigma 10-20 (w kilku wersjach), jest i tamron.


Najlepszym w yborem będzie SAL 16-3 50mm 2.8. To jeden z nielicznych zoomów, które tak pozytywnie mnie zaskocz yły. Używałem go przez dł ugi czas z A77. W sumie jak ktoś ma APSC, to aż się prosi by mieć ten obiektyw : )


Dlaczego wybrałbym SAL 16-50, zamiast CarlZeiss 16-35? Bo 16-50 jest nowym obiektywem, dedykowanym do APSC, z uszczelnienimi, z lepszym zakresem.


Oczywiście, jeśli w przyszłości zamierszasz kupić aparat z matrycą pełnoklatkową (np.A99), to warto od razu kupić szkło pod FF jakim jest CZ 16-35 (który oczywiście bez problemów działa z A77).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Nie pisałem o SAL1650 bo miał być obiektyw ze znaczkiem Zeiss. Dla mnie jednak 16-50mm F2.8 to taki "niepełnoklatkowy Zeiss" jeżeli chodzi o jakość wykonania i obrazek jaki produkuje :wink: Bedąc posiadaczem APS-C wybrałbym właśnie Sony SAL1650 i do tego Samyanga 8mm - masz wtedy świetny jasny zoom no i bardzo szeroki obiektyw typu fish-eye :slight_smile: Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze które możesz wtedy odłożyć i dozbierać na 85-tkę lub 135-tkę Zeissa :wink:

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja dorzucę grosik - 16mm na APS-C to wcale nie jest specjalnie szeroko...można się rozejrzeć także za obiektywem Sony 11-18/4.5-5.6 (lub jego odpowiednik Konica-Minolta 11-18).


Dość pochlebne opinie zyskuje także nowy Tamron 10-24/3.5-4.5

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz

Hmm mam właśnie Sony SALT1650 i nie jestem zachwycony (subiektywne odczucia), zdaję sobie sprawę że ten obiektyw zbiera niezłe recenzje jedn ak mi wyjątkowo nie leży. W przyszłości interesuje mnie pełna klatka, jednak na razie chcę popracować na A77. Mój SS1650 zawodzi mnie w szczególności jeśli chodzi o wnętrza : ( plenery jak najbardziej ok. Fish-eye odpada : ) nie o ten efekt mi chodzi : ) Zeiss nie planuje czegoś nowego na dniach ? b o tak trochę z tego co czytałem to nie najnowsze te jego konstrukcje.

profile.country.pl_PL.title
marlan
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Napisał o tym Dibo, a Lajam tylko potwierdził: 24mm - zwłaszcza na APSC - nie jest ani super/ultra szeroko, ani w ogóle szeroko. Zresztą jeśli posiadasz 16-50 to możesz łatwo zobaczyć dlaczego: ustaw pierścień ogniskowej na "24" i nie zmieniaj ogniskowej. Ani w jedną, ani w drugą stronę. Sam oceń, czy to Ci wystarczy

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

marlan wrote:


Hmm mam właśnie Sony SALT1650 i nie jestem zachwycony (subiektywne odczucia), zdaję sobie sprawę że ten obiektyw zbiera niezłe recenzje jedn ak mi wyjątkowo nie leży. W przyszłości interesuje mnie pełna klatka, jednak na razie chcę popracować na A77. Mój SS1650 zawodzi mnie w szczególności jeśli chodzi o wnętrza : ( plenery jak najbardziej ok. Fish-eye odpada : ) nie o ten efekt mi chodzi : ) Zeiss nie planuje czegoś nowego na dniach ? b o tak trochę z tego co czytałem to nie najnowsze te jego konstrukcje.


Może napisz co Ciebie w nim najbardziej zawodzi jeżeli chodzi o wnętrza i dlaczego Ci nie leży ? Może się okazać, że to do końca nie jest wina obiektywu i podobne odczucia będziesz miał po zakupie Zeissa. Z nowych Zeissów to ma pojawić się niedługo w sprzedaży 50mm F1.4 SSM :wink:

Message was edited by: Dibo..

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Stałoogniskowy Zeiss 24/2 to bardzo dobry obiektyw. Świetnie skorygowany optycznie, nie ma takich dystorsji jak zoomy. Jednak do architektury, szczególnie na matrycy APS-C czasem bywa zbyt wąsko.