anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki statyw ?

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Jaki statyw ?

Witam
Posiadam alphe 300 z zamontowanym gripem
JAki mam kupić statyw ??
Proszę o porade
Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
15 ODPOW. 15
Creatoor
Początkujący

Stabilny to podstawa. Nie daj się skusić tanimi modelami. Wysoki, ale też taki, który da możliwość fotografowania tuż nad ziemią. Wysoki na tyle by po rozłożeniu nóżek na maxa osiągnął wysokość twojej głowy. Dobrze żeby miał głowicę kulową, ale bez przesady, trójkierunkowa też wystarczy. Ważne żeby miał szybokowymienną płytkę, dzięki czemu możesz szybo ściągać i zakładać aparat. Niekoniecznie musi mieć wysuwaną głowicę, jak nie ma to nie kusi by używać, a to najsłabszy punkt w statywach.
Ps. Przy statywie grip raczej nie przydatny.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Statywy to kolejny temat-rzeka :)
Dobry powinien być stabilny (nie kiwać się, nie chwierutać...) w miarę ciężki, żeby wiatr go nie ruszył. Nieźle, jak ma możliwość podwieszenia obciążenia z dołu, żeby zwiększyć stabilność. Powinien też mieć odpowiednią nośność - trzeba uwzględnić ciężar aparatu, najcięższego obiektywu z jakim będziemy pracować, ew. lampy i ew. obciążenia stabilizującego. Przy tym wszystkim powinien być lekki, żeby było go łatwo nosić.
I podobnie jak z obiektywami trzeba wybrać kompromis: dobry statyw z dobrą głowicą potrafi kosztować ponad 1000 zł. Ale można zmieścić się w 400-500.
Jestem świeżo po zakupie statywu. Rozważałem zakup Velbon sherpa 600R lub Gold Photo (chyba 324). Po pooglądaniu w sklepie, wybrałem... Manfrotto, ale z powodu ceny poszedłem na kompromis i zakupiłem statyw firmy Benro z głowicą kulową. Zmieściłem się w ok 450zł. I jestem zadowolony.
O wysokości napisał Creatoor.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

No dobrze ale jaka firma jaki model
Może jakieś propozycje ?

Słyszałem , że Manfrotto są dobre ;)

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Creatoor
Początkujący

Toteż:

Tadeusz napisał(a):

Benro z głowicą kulową



Resztę sam musisz wybrać. To Ty będziesz go używał.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bertone1982 napisał(a):

Słyszałem , że Manfrotto są dobre ;)


są bardzo dobre :-)

to tak jak torby Lowepro.
Są bardzo dobre. Ale też swoje kosztują. Są odpowiedniki firm innych. Często "zbliżone" pomysłami. Ale ja już nigdy nie kupię torby/plecaka innej firmy niż lowepro - lepiej raz, a porządnie ;)

tak samo tutaj.
jeśli tylko nie musisz szukać oszczędności - kup M. ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Witam : ) Kupe lat nie zaglądalem na forum :wink:



Chcę kupić jakiś prosty model staywu głownie będe użwyał go do robienia zdjęć lądującym samolotom siedząc


sobie ba balkonie. Czasem może gdzieś raz na 2-3 miesiące wybiorę się w miasto


Na allegro znalazłem coś takiego jak Digipod TR-573 co o nim sądzicie ?




Z góry dzięki za wszystkie propozycje


Pozdrawiam Serdeczenia


Rafał

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ten statyw...no będzie Pan.....rozczarowany.

profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Więc może jakiś inny w rosądnej kwocie tak aby miał 170-175cm ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Napisz proszę co to jest rozsądna kwota. Bo dla mnie to minimum 250 zł. Rozejrzyj się za jakimś Velbo Sherpa 200/250 - przyzwoite statywy, które nie rozpadną się po kilku miesiacach.