anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki szerokokatny ?

mikael-----
Początkujący

jaki szerokokatny ?

prosze o rade , chcialbym kupic jakis obiektyw do a300 szerszy od mojego 18-50 76stopni mysle o sony 11-18 choc troszke ciemny ,jest tez stalka f/20 kat troszke mniejszy bo 94 chyba ze jest cos innego albo niebawem bedzie a nie wiem . potrzebny do krajobrazów ale i wnetrza tez .

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

mikael napisał(a):

prosze o rade , chcialbym kupic jakis obiektyw do a300 szerszy od mojego 18-50 76stopni mysle o sony 11-18 choc troszke ciemny ,jest tez stalka f/20 kat troszke mniejszy bo 94 chyba ze jest cos innego albo niebawem bedzie a nie wiem . potrzebny do krajobrazów ale i wnetrza tez .


Kup sobie Sigmę 10-20, jest znakomita :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Bardzo dużo osób używa tej Sigmy http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/400817
Są bardzo zadowoleni

mikael-----
Początkujący

dzieki dzieki tez o nim myslalem wydawalo mi sie ze soniak powinien byc lepszy :shock:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Zobaczy się Sigmę 10-20/3.5
mozna też spróbować Sony 30/2.8 - może będzie tania. mało szeroka, ale niedroga (ma być)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gnembon napisał(a):

mozna też spróbować Sony 30/2.8 - może będzie tania. mało szeroka, ale niedroga (ma być)


Na APS-C obiektyw 30mm to trudno nazwać szerokim kątem. :smileyhappy:
A 10-20/3.5 pewnie długo będzie niedostępna. Ledwo co miała premierę.

wydawalo mi sie ze soniak powinien byc lepszy


Sony nie ma tak naprawdę "swojego" szerokiego kąta...Obiektyw 11-18 to konstrukcja, która powstała jeszcze za czasów Minolty, tożsama z Tamronem 11-18 (różnią się tylko obudową).

Chodzą plotki o 10-24, ale to tylko plotki ;)

Zelmer
Początkujący

Jezeli chodzi o szeroki kat to ja posiadam 11-18 i jest moim najlepszym obiektywem.
Moze nie jest za jasny, ale po co jasniejszy?
Jesli lubimy krajobrazy to i tak przymykamy do f16-f22 aby uzyskac odpowiednie GO takze i tak nawet w sloneczny dzien bez statywu sie nie obejdzie nawet przy jasnym obiektywie, a jezeli chodzi o wnetrza to 11-18 rowniez fantastycznie sie sprawdza - oczywiscie z flashgun.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Zelmer napisał(a):

...Jesli lubimy krajobrazy to i tak przymykamy do f16-f22 aby uzyskac odpowiednie GO(...)


Zdarzało mi się przymykać maksymalnie do f/16, ale wynikało to z potrzeby uzyskania odpowiedniej jakości obrazu.
Zwykle nie przymykam mocniej jak f/11 - standardem jest f/8
Przy tak szerokich kątach widzenia ustawienie odległości na 5m i przymknięcie na f/8 daje ogromną GO.
Od f/11 na matrycach APS-C pojawia się dyfrakcja...

Zelmer
Początkujący

Deviant napisał(a):

Zelmer napisał(a):

...Jesli lubimy krajobrazy to i tak przymykamy do f16-f22 aby uzyskac odpowiednie GO(...)


Przy tak szerokich kątach widzenia ustawienie odległości na 5m i przymknięcie na f/8 daje ogromną GO.
Od f/11 na matrycach APS-C pojawia się dyfrakcja...



Odleglosc na 5m? Jesli robisz krajobraz oddalony o kilkaset metrow?

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Zelmer napisał(a):

Deviant napisał(a):

Zelmer napisał(a):

...Jesli lubimy krajobrazy to i tak przymykamy do f16-f22 aby uzyskac odpowiednie GO(...)


Przy tak szerokich kątach widzenia ustawienie odległości na 5m i przymknięcie na f/8 daje ogromną GO.
Od f/11 na matrycach APS-C pojawia się dyfrakcja...



Odleglosc na 5m? Jesli robisz krajobraz oddalony o kilkaset metrow?



Tak ponieważ przy takim połączeniu ogniskowej i przysłony masz ostrość od około metra do nieskończoności :c34
TU sobie możesz sprawdzić :) http://taat.pl/narzedzia/foto/kgo/

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G