anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki szerokokatny ?

mikael-----
Początkujący

jaki szerokokatny ?

prosze o rade , chcialbym kupic jakis obiektyw do a300 szerszy od mojego 18-50 76stopni mysle o sony 11-18 choc troszke ciemny ,jest tez stalka f/20 kat troszke mniejszy bo 94 chyba ze jest cos innego albo niebawem bedzie a nie wiem . potrzebny do krajobrazów ale i wnetrza tez .

23 ODPOW. 23
lordkain
Nowicjusz

tryb AF-S.

Jak możesz to rozwiń myśl dot. że pole AF jest większe niż krateczka. Rozumiem mniej więcej o co ci chodzi, ale że niby może mi na małym obiekcie zebrać ostrość z tła? Powiem, że na większych obiektach jak kojarzę robił mi te same psikusy.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Skoro piszesz, że próbowałeś dwa obiektywy, na dwóch różnych puszkach, to wszystko wskazuje na tzw. "błąd operatora". Usiłujemy dociec, co robisz nie tak...
W przypadku AF szerokiego, jest możliwe, że ostrość złapie się tam, gdzie chce aparat, a nie ty (częsty błąd początkujących), ale skoro piszesz, że lokalny i że do tego wiesz, na czym ostrzysz i masz świadomość, że pole AF może się deczko nie pokrywać z tym wyświetlanym kwadracikiem (znaczy może być trochę większe; lub ciut przesunięte), to :c63 ale przestaje rozumieć - chyba, że oba obiektywy z jakiejś jednej uszkodzonej serii? :c40 ale mało prawdopodobne.

Trudno mi tak na odległość jeszcze coś wymyślić... :c18

------------------------------
fotoamator
lordkain
Nowicjusz

i tak dzięki za wysilenie palców na klawiaturze w mojej sprawie ;) jakoś będę musiał z tym żyć

lordkain
Nowicjusz

A powiedz mi jeszcze, skoro testowałeś wiele różnych puszek. Czy jest wyraźna różnica w celności AF w różnych puszkach systemu. Czytałem w testach że A500 ma słaby AF, fakt często mam z nim problemy (nie tylko na 11-18, chociaż z nim nietypowe). Czy np. lepsze ponoć pod tym kątem a580 w takim pseudo-reporterskim ruszającym się otoczeniu daje sobie wyraźnie lepiej radę, czy też ma czasem problemy i różnica nie jest tak duża. Czy może np a700 miało lepszy AF?