anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jakość obiektywów, czy warto SAL-2875?

Raflik
Początkujący

jakość obiektywów, czy warto SAL-2875?

Witam,
posiadam a55 i kitowy 18-55, szukam czegoś zamiennego i jasnego i ostrego.
Teraz potrzebuje obiektywu na wakacje a dokładnie standardowy zoom. Z początku myślałem o SAL-2875/2.8. Cena jest dość wysoka, więc szukałem alternatywy, tu trafiłem na porównanie z Tamronem 28-75, jednak po wielu opiniach dotyczących Tamrona czyli: problemy z AF, głośny AF, "mydło", częste awarie, nie najwyższa jakość wykonania, awaryjność, utrata właściwości z czasem - AF rozpadający się korpus itd. zastanawiam się nad innym wyborem.
Wiele osób pisze o wybieraniu konkretnego egzemplarza obiektywu, czyli sprawdzaniu kilku aż się trafi ostry.
Nie znalazłem wielu opinii o Sony SAL-2875, jak z awaryjnością i wytrzymałością obiektywów?
Czy trzeba przebierać w obiektywach żeby trafić na egzemplarz? Dopłacając ponad 1000 zł więcej z tą samą konstrukcje (spotkałem się z informacją że sony ma udziały w Tamronie), oczekuje bezproblemową współpracę z body. Jak wygląda wytrzymałość obiektywów sony, czy pojawiają się luzy lub inne problemy? Mam zamiar zakupić obiektyw przez internet i może być problem z wymianą nie wspominając o kosztach. Czy na wakacje, zdjęcia przy słabszym świetle, spacery itp. SAL-2875 jako zamiennik się sprawdzi? Późniejsze planowane zakupy to SAL-3518, i jakiś większy zoom.
Kolejna sprawa to silniczek AF, czy Tamron jest głośniejszy jak piszą czy porównują do SSM, nie mam nadwrażliwego słuchu a chodzi mi o ewentualne filmowanie podczas którego słychać pracę AF? Czy warto dopłacać?
pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Raflik napisał(a):

Witam,
posiadam a55 i kitowy 18-55, szukam czegoś zamiennego i jasnego i ostrego.
Teraz potrzebuje obiektywu na wakacje a dokładnie standardowy zoom. Z początku myślałem o SAL-2875/2.8. Cena jest dość wysoka, więc szukałem alternatywy, tu trafiłem na porównanie z Tamronem 28-75, jednak po wielu opiniach dotyczących Tamrona czyli: problemy z AF, głośny AF, "mydło", częste awarie, nie najwyższa jakość wykonania, awaryjność, utrata właściwości z czasem - AF rozpadający się korpus itd. zastanawiam się nad innym wyborem.
Wiele osób pisze o wybieraniu konkretnego egzemplarza obiektywu, czyli sprawdzaniu kilku aż się trafi ostry.
Nie znalazłem wielu opinii o Sony SAL-2875, jak z awaryjnością i wytrzymałością obiektywów?
Czy trzeba przebierać w obiektywach żeby trafić na egzemplarz? Dopłacając ponad 1000 zł więcej z tą samą konstrukcje (spotkałem się z informacją że sony ma udziały w Tamronie), oczekuje bezproblemową współpracę z body. Jak wygląda wytrzymałość obiektywów sony, czy pojawiają się luzy lub inne problemy? Mam zamiar zakupić obiektyw przez internet i może być problem z wymianą nie wspominając o kosztach. Czy na wakacje, zdjęcia przy słabszym świetle, spacery itp. SAL-2875 jako zamiennik się sprawdzi? Późniejsze planowane zakupy to SAL-3518, i jakiś większy zoom.
Kolejna sprawa to silniczek AF, czy Tamron jest głośniejszy jak piszą czy porównują do SSM, nie mam nadwrażliwego słuchu a chodzi mi o ewentualne filmowanie podczas którego słychać pracę AF? Czy warto dopłacać?
pozdrawiam



Przepraszam, że zacytowałem całość ale jest tyle pytań, że nie sposób wybrać.
Jako zamiennik zooma kitowego nie polecałbym go ze względu na zakres ogniskowych (szerokie 28 mm przy body A55 robi się prawie standardem a więc będzie brakować obiektywu, którym obejmiesz rodzinę przy stole nie próbując robić zdjęć zza okna). Jako uzupełnienie kita - zgoda jak najbardziej, jako zamiennik - odradzam (przynajmniej do czasu gdy nie uzupełnisz szerszych kątów zostaw sobie kita).
Sony nie ma udziałów w Tamronie, przynajmniej ja nigdy o czymś takim nie słyszałem. Takie informacje mogą brać się stąd, że ludzie nie znający historii produkcji obiektywów nie wiedzą, że Tamron i Konica Minolta 28-70/2,8 to była ta sama konstrukcja optyczna, różnica polegała chyba tylko w wykończeniu (w wyglądzie obiektywu). Sony 28-70/2,8 to przejęta konstrukcja od Minolty (Konicy Minolty) w momencie przejmowania działu foto i jako jeden z niewielu obiektywów produkcja jest kontynuowana. Stąd pewnie odniesienie Sony - Tamron.
Faktycznie, czytałem o tym, że trzeba przebierać w sztukach Tamrona aby znaleźć ten najostrzejszy. Nie wiem jak jest z obiektywami produkcji Sony. Co do awaryjności, rozpadania się nie słyszałem (o mydle już pisałem - trzeba przebierać). Tamron ma całkiem dobry serwis więc w razie czego ... :c20 .
Głośność - Tamron nie ma silnika SSM, nie ma żadnego silnika, napędzany jest przez śrubokręt więc głośniejszy od SSM będzie na pewno. Ale porównując do obiektywów napędzanych śrubokrętem nie podejrzewam, żeby był głośniejszy. Może mieć inny charakter dźwięku, gdyż trzeba poruszyć dużo większą masę niż w obiektywie kitowym. Przy nagrywaniu filmów będzie AF słychać na pewno.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Raflik napisał(a):

silniczek AF, czy Tamron jest głośniejszy jak piszą czy porównują do SSM

Tylko... SAL2875 też nie ma silnika SSM. Ma budżetowy silnik SAM - zdecydowanie głośniejszy od SSM, porównywalny do "śrubokręta".

Raflik napisał(a):

nie mam nadwrażliwego słuchu a chodzi mi o ewentualne filmowanie podczas którego słychać pracę AF

Pracę AF zawsze będzie słychać (może poza silnikami typu SSM, USM... Najlepiej zastosować mikrofon zewnętrzny, albo w ogóle nagrywać dźwięk osobno i łączyć z obrazem dopiero przy montażu.

Raflik napisał(a):

potrzebuje obiektywu na wakacje a dokładnie standardowy zoom

"Standardowy" zoom, to właśnie SAL1855. 28-75 nim nie jest, z uwagi na brak szerokich kątów. Jako uzupełnienie do "kita" tak, ale nie zamiast.
Bardzo zależy Ci na świetle f/2,8? Bo jak nie, to poleciłbym Ci SAL16105 - bardzo uniwersalne i dobre jakościowo szkiełko. Będzie zamiast "kita", a potem możesz dokupić jasne stałki wg potrzeb: 35/1,8; 50/1,8; 85/2,8...

------------------------------
fotoamator