anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampa dla amtora

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
chuddy65
Nowicjusz

lampa dla amtora

moglibyście mi pomóc, chciałbym kupić lampę błyskową, mam dość ograniczony budżet a jestem to będzie mój pierwszy flash i nie mam w tym pojęcia

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co to znaczy - dość ograniczony budżet? Dla jednego jest to X00 zł a dla innego X000 zł.

Z tańszych lamp polecę, tak jak kolega fotoandreq HVL-42am. Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić ją za ok. 500 zł. Jest to lampa błyskowa dedykowana do lustrzanek i aparatów SLT Sony (oprócz A99 choć i z nią będzie działała w pełni przez odpowiednią przejściówkę).

Innym rozwiązaniem może być kupno jednej z pierwszych lamp Sony HVL-F36am lub HVL-F56am (podejrzewam, że też tylko na aukcjach). Może być też lampa Minolta 3600 Hs (D) lub 5600 Hs (D) - koniecznie z literką D, tylko taka zapewnia pracę w TTL-u.

Jeszcze innym rozwiązaniem może być zakup lampy Metza - Metz 36, Metz 44, Metz 50, Metz 52.

Jest jeszcze jedna lamka Sony - HVL-F20am. Ale one należy do lamp specyficznych, bo jest naprawdę malutka, wyprodukowana chyba z myślą zastosowania z korpusami, które nie mają wbudowanej lampy błyskowej. Ale ma jedną (no, może dwie) przewagę nad lampami wbudowanymi - ma większa moc od lamp wbudowanych i ma ruchomy palnik przynajmniej w jednej płaszczyźnie.

Lamp innych producentów nie polecam. Nie miałem z innymi do czynienia albo moje doświadczenia są negatywne.

Co do działania lamp - praktycznie wszystkie lampy, które wymieniłem działają w trybie automatycznym ADI/TTL to znaczy korpus aparatu steruje lampą, jej mocą, zoomem palnika jak i w większości mogą pracować w trybie manualnym - czyli Ty decydujesz o mocy danej lampy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

polecam sony HVL 42, mam ją od 4 lat często użytkuję i nie narzekam, a "przeżyła" 2 lustrzanki i teraz współpracuje z trzecią, nigdy mnie nie zawiodła, nowa kosztuje około 800 pln, jest też nieco nowsz HVL 43 ale to już wydatek o ponad 200 pln większy, są też inne firmy które maja lampy dużo tańsze ale jest możliwość że coś może nie pasować, tu jednak nie będe sie wypowiadał bo nie miałem nie użytkowałem więc nie mam na ten temat wiedzy, ale cena takich lamp nowych jest nieraz o trzy razy mniejsza

profile.country.pl_PL.title
chuddy65
Nowicjusz

a lampę trzeba ręcznie ustawiać czy są jakieś tryby auto?

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Tu masz instrukcję :slight_smile:


http://paranoia.cs.dal.ca/kkm/gnembon/hvl-f42am_pl.pdf

Message was edited by: EDO-----

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

ogólnie czeka Cię sporo zabawy i nauki, czasem ciężkich chwil, do lampy bardzo przydatny jest dyfuzor zmiękczający światło,

profile.country.pl_PL.title
chuddy65
Nowicjusz

YONGNUO YN-560 to ta lampa ma jakieś tryby auto?


profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

na optycznych masz pełny jej test tam sie wszystkiego dowiesz

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Ja też polecam HVL-42. Kupując zamiennik nie wykorzystasz wszystkich możliwości aparatu jak np. błysk bezprzewodowy.

Tryb auto oczywiście jest ale zabawa zaczyna się dopiero jak pozmieniasz opcje sam.

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

A ja bym Ci radził jednak dozbierać i kupić HVL-F43AM, Quick Shift Bounce jest rewelacyjny :wink: Lampę kupujesz raz na jakiś czas więc warto wydać więcej :slight_smile:

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co to znaczy - dość ograniczony budżet? Dla jednego jest to X00 zł a dla innego X000 zł.

Z tańszych lamp polecę, tak jak kolega fotoandreq HVL-42am. Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić ją za ok. 500 zł. Jest to lampa błyskowa dedykowana do lustrzanek i aparatów SLT Sony (oprócz A99 choć i z nią będzie działała w pełni przez odpowiednią przejściówkę).

Innym rozwiązaniem może być kupno jednej z pierwszych lamp Sony HVL-F36am lub HVL-F56am (podejrzewam, że też tylko na aukcjach). Może być też lampa Minolta 3600 Hs (D) lub 5600 Hs (D) - koniecznie z literką D, tylko taka zapewnia pracę w TTL-u.

Jeszcze innym rozwiązaniem może być zakup lampy Metza - Metz 36, Metz 44, Metz 50, Metz 52.

Jest jeszcze jedna lamka Sony - HVL-F20am. Ale one należy do lamp specyficznych, bo jest naprawdę malutka, wyprodukowana chyba z myślą zastosowania z korpusami, które nie mają wbudowanej lampy błyskowej. Ale ma jedną (no, może dwie) przewagę nad lampami wbudowanymi - ma większa moc od lamp wbudowanych i ma ruchomy palnik przynajmniej w jednej płaszczyźnie.

Lamp innych producentów nie polecam. Nie miałem z innymi do czynienia albo moje doświadczenia są negatywne.

Co do działania lamp - praktycznie wszystkie lampy, które wymieniłem działają w trybie automatycznym ADI/TTL to znaczy korpus aparatu steruje lampą, jej mocą, zoomem palnika jak i w większości mogą pracować w trybie manualnym - czyli Ty decydujesz o mocy danej lampy.