anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa do Sony

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Lampa do Sony

Witam mam taki problem chce kupic lampę i nie mam zielonego pojecia jaka lampa będzie dobra tzn,. parametry itp...Mysle o lampie Metz Lampa błyskowa 36 AF-5 / Sony.Mógłby mi ktos powiedziec czy wybrana lampa jest OK. czy raczej dac sobie spokoj z nia..

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Niusia napisał(a):

Witam mam taki problem chce kupic lampę i nie mam zielonego pojecia jaka lampa będzie dobra tzn,. parametry itp...Mysle o lampie Metz Lampa błyskowa 36 AF-5 / Sony.Mógłby mi ktos powiedziec czy wybrana lampa jest OK. czy raczej dac sobie spokoj z nia..



Cena - to chyba jeden z podstawowych parametrów :c20 .
A tak na poważnie to duża liczba przewodnia określająca jak mocna jest lampa (na jaką odległość będzie potrafiła oświetlić nam scenę). Drugą ważną kwestią jest obrót palnika w płaszczyźnie pionowej (to realizuje zdecydowana większość produkowanych lamp) jak i w płaszczyźnie poziomej (i tu należy spojrzeć do specyfikacji gdyż nie wszystkie modele to oferują). Następnie współpraca we wszystkich trybach z naszym aparatem łącznie z HSS i WL (HSS to synchronizacja przy krótkich czasach migawki, WL to sterowanie bezprzewodowe lampą z pomiarem światła przez obiektyw). Te dwie ostatnie cechy nie są decydujące ale przydają się i potem okazuje się, że szkoda, że ich nie ma.
Co do samej lampy polecam HVL-f42 i HVL-f43. Jeżeli chodzi o Metza to jest on bardzo znanym i cenionym producentem lamp błyskowych, wielu użytkowników używa z powodzeniem ich lamp, są bardzo dobre. Ja jednak jestem specyficzny i korzystając z Metza zwracam uwagę na wymienność kostki synchro. Ale to tylko moje zdanie, znam naprawdę wielu zadowolonych użytkowników dedykowanych lamp Metza.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

piotruso bardzo dziekuje za pomoc ale ogólnie ten model twoim zdaniem jest gody kupienia czy nie?Jeżeli chodzi o parametry.Myslalam tez o lampie z Sigmy.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Chciałam się jeszcze dowiedzieć czy pokazana lampa firmy Metz jest dobra parametrami?

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Ja od siebie polecę dołożenie/dozbieranie kilku stówek na HVL-F43 AM. Ma rewelacyjny system Quick Shift Bounce, który pozwala machać palnikiem lampy bez potrzeby wciskania dodatkowych przycisków.

Moc lampy - jak najbardziej OK

Obsługuje wszystkie systemowe funkcje - WL (jako lampa bezprzewodowa jest super do doświetlania obiektów, np. z boku)

HSS - synchronizacja z krótkimi czasami migawki również się przydaje - nie zawsze 1/160 jest OK, np. podczas doświetlania w plenerze

Naprawdę warto dozbierać, bo lampę kupuje się raz na jakiś czas ;)

profile.country.pl_PL.title
kurakidwa
Nowicjusz

Właśnie dzisiaj zakupiłem taką lampę, polecam

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

KURAK ale orginalna sony?czy ta metz?

profile.country.pl_PL.title
kurakidwa
Nowicjusz

Sony oczywiście

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Aha. No a ta lampa z Metza jest coś warta jeżeli chodzi o parametry?
W czwartek cche kupic i nie wiem czy warto-pomocy!

Gucio50
Początkujący

Niusia napisał(a):

Aha. No a ta lampa z Metza jest coś warta jeżeli chodzi o parametry?
W czwartek cche kupic i nie wiem czy warto-pomocy!




Ja mam takiego Metz-a.
Jest dobry, tani i nieprestiżowy.
Jeżeli nie zniechęcają Cię podniesione brwi kolegów to ją kup.

Oczywiście 43, 45 czy 50 są lepsze od 36, nie tylko siłą światła ale i ciekawszą automatyką.
Kosztują też 3 razy tyle co 36.

Ja moja lampę uzywam sporadycznie i jestem z niej sporadycznie zadowolony.
Nie uzywam jej w obecnosci mojego kolegi, który ma aparat Canon, Obiektywy Canon i Lampę Canon.
Po co robić mu pokaz dziadostwa :c22 :c22 :c22