anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa Minolta 5400xi v.Soligor PZ-400AFM

Par_Dez
Początkujący

Lampa Minolta 5400xi v.Soligor PZ-400AFM

Witam!
Ze względu na ograniczone fundusze (200zł) mam propozycję kupna 2 lamp - wybór musi być mój - pierwsza to Soligor PZ-400AFM nowa , druga to Minolta 5400xi.
No i tu mam wielki problem bo każdy ze sprzedających zachwala swoją.Znam specyfikacje tych lamp,ale dylemat z wyborem mam dalej,a dzisiaj muszę dokonać wyboru.
Proszę może ktoś kto sporo czasu fotografuje używając lampy błyskowej coś doradzi.
Wiem systemowa byłaby najlepsza,ale na razie nie mam kasy.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Zdajesz sobie sprawę, że obydwie lampy "systemowe" to sa tylko z uwagi na stopkę? Są to lampy dedykowane do Minolty, a więc z Sony będą współpracować tylko w trybie manualnym - czyli pełna moc błysku i ręcznie zmniejszona, np. 1/2, 1/4... itd. mocy.
Tyle, że Minolta jest mocniejsza od tego Soligora.
Jesteś pewien, że chcesz się bawić w ręczne ustawianie? W tej chili można trafić używaną HVL-42 za mniej niż 500zł. Wiem, że to 2x drożej, ale to jest lampa systemowa - z WL, HSS i pełną automatyką.

------------------------------
fotoamator
Par_Dez
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Witaj
Zdajesz sobie sprawę, że obydwie lampy "systemowe" to sa tylko z uwagi na stopkę? Są to lampy dedykowane do Minolty, a więc z Sony będą współpracować tylko w trybie manualnym - czyli pełna moc błysku i ręcznie zmniejszona, np. 1/2, 1/4... itd. mocy.
Tyle, że Minolta jest mocniejsza od tego Soligora.
Jesteś pewien, że chcesz się bawić w ręczne ustawianie? W tej chili można trafić używaną HVL-42 za mniej niż 500zł. Wiem, że to 2x drożej, ale to jest lampa systemowa - z WL, HSS i pełną automatyką.


To że nie są to lampy systemowe to wiem i zdaję sobie z tego sprawę.Mam już 3500xi,ale to słabiutka moc tylko możliwość 1/4 mocy LO.
Tak sobie czytam poradniki i e-booki na temat fotografowania z użyciem lampy zewnętrznej i właśnie w nich wyczytałem że fotografowanie w trybach ADI/TTL ma swoje wady i zalety głównie przy reportażu,zdjęciach w ruchu i.t.p.
Ja z reguły swoją a300 i tak korzystam przeważnie z trybu M,A.Po prostu każde podejście do zrobienia zdjęcia muszę przemyśleć,tak mi to zostało z czasów analogów.
Kupienie teraz lampy systemowej nie wchodzi w grę,jestem finansowo na najbliższe pół roku zablokowany.
Jak byś miał kupić to co byś wybrał z tych 2 ofert o których piszę?
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Skoro masz masz lampę o LP=35 i jest za słaba, to tylko Minolta. Ma LP=54, a Soligor tylko LP=40.

------------------------------
fotoamator
Par_Dez
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Skoro masz masz lampę o LP=35 i jest za słaba, to tylko Minolta. Ma LP=54, a Soligor tylko LP=40.


Te LP=35 to co prawda ISO 100 ale 105mm
Ale dzięki , jeszcze przemyślę i może poczekam jak mi się finanse poprawią i kupię systemową.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

LP zawsze jest podawane dla ISO100. Dla lamp z "zoomem" LP jest zazwyczaj podawane dla najdłuższej ogniskowej - ze względów marketingowych - wtedy LP jest największa.

------------------------------
fotoamator