anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampa zewnetrzna i lampa wewnetrzna blyskaja razem

bejo-----
Początkujący

lampa zewnetrzna i lampa wewnetrzna blyskaja razem

witam,
zakupilem do swojej alfy 300 lampe blyskowa metz 44. prosze o wskazowke, co mam zrobic aby przy zdjeciu blyskal tylko metz a nie metz razem z wbudowana lampa aparatu. pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

na początek ,sprawdź czy nie masz włączonego trybu WL , w opcjach błysku , aparatu i lampy . - przeczyść piny, na lampie i aparacie

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

bejo napisał(a):

witam,
zakupilem do swojej alfy 300 lampe blyskowa metz 44. prosze o wskazowke, co mam zrobic aby przy zdjeciu blyskal tylko metz a nie metz razem z wbudowana lampa aparatu. pozdrawiam



Pytanie takie troszkę nieprecyzyjne ale... najprawdopodobniej chodzi Ci o tryb WL czyli sterowania bezprzewodowego lampą zewnętrzną umieszczoną w pewnej odległości od aparatu. Tryb WL to jest tryb "widzialny", aparat za pomocą lampy wbudowanej steruje lampą zewnętrzną, przesyła jej komunikaty z jaką mocą ma błysnąć i kiedy. Chyba żaden producent aparatów nie ma w swojej ofercie sterowania radiowego czy za pomocą podczerwieni bezpośrednio z body (tak, wiem, że Canon i Nikon umożliwia wyzwalanie lamp ze sterowaniem TTL za pomocą podczerwieni ale trzeba użyć w tym celu zewnętrzny promiennik - nadajnik zakładany na sanki lampy). Jeżeli błysk lampy wbudowanej Ci przeszkadza to musisz zadowolić się kablem lub systemem wyzwalania radiowego firmy niezależnej przenoszącym sygnał TTL (jest jedna oferta dla Sony). No chyba, że nie zależy Ci na przesyłaniu sterowania TTL a tylko na wyzwoleniu błysku, do tego jest wiele nadajników i odbiorników gdzie komunikacja jest falami radiowymi i lampa wbudowana nie błyska.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

To ja dodam że w przypadku WL zawsze można delikatnie przysłonić lampę sterującą albo skierować jej światło tylko na zewnętrzną tak co by błysk sterujący nie wpadał w kadr