anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampy błyskowe + wyzwalacz radiowy + A580

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Lampy błyskowe + wyzwalacz radiowy + A580

Witam, trochę lat mnie tu nie było :wink:

Posiadam Sony A580 oraz lampy HVL-F56AM i HVL-F42AM. 

1. Do tego zakupiłem system radiowy  Quadralite Navigator-X, który jest ze stopką Multi Interface, ale podłączam go za pomocą oryginalnych przejściówek ADP-MAA (po stronie lamp) i ADP-AMA (po stronie aparatu). Wyzwalanie lamp działa, lampy wykrywają zmianę ogniskowej, ale nie działa - tylko i aż - HSS (pół kadru jest ciemne). Czy ktoś z Was próbował takiej kombinacji? W czym może tkwić problem? 

 

2.Mając podpiętą na sanki jedną z lamp (bez różnicy którą), nie mogę wyzwolić bezprzewodowo drugiej lampy - wyzwolenie następuje tylko za pomocą wbudowanej lampy. Czy to normalne? 

 

3. Zagłębiając się w opcje HVL-F56AM, po przytrzymaniu przycisku Select, pokazują się dodatkowe ustawienia takie jak: PASM, RPo, jednostki miary - co tu się właściwie ustawia?  W instrukcji nic nie widzę na ten temat (oczywiście jednostki miary to wiem :wink: 

 

Pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ad.2 Wyzwalanie dodatkową lampą troche w tym przypadku bez sensu, ale żeby wyzwalać błysk lampą wpięta w sanki trzeba przyciskiem MODE wybrać tryb WL (wtedy jest kontrolerem). Tyle że wtedy lampa błyska minimalna mocą czyli nie bierze udziału w expozycji.

Jak jeszcze pamiętam, druga metoda przestawienia lampy w tryb kontrolera to wpinasz w sanki i w menu aparatu ustawiasz tryb WL

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Właśnie żadna z tych metod nie działa, lampa zapięta w sanki błyska, ale nie wyzwala drugiej lampy. Ustawiałem WL na różne sposoby i nic, a jak błyska lampa wbudowana, wszystko działa jak za sprawą różdżki. Pytam o to, bo chciałem wyzwolić lampę z dobrych kilku metrów i nie wiem (jeszcze nie sprawdzałem) czy lampa wbudowana wyzwoli inne lampy w słoneczny dzień