anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uchwyt GP-VPT2BT

profile.country.PL.title
mormegil6
Nowicjusz

Uchwyt GP-VPT2BT

Cześć wszystkim,

pomyślałem, że dam znać na forum - może ktoś miał podobną "bolączkę" z którą nie może sobie poradzić.

 

Chodzi o uchwyt Bluetooth GP-VPT2BT, który posiadam od wczoraj. Po wyjęciu z pudełka i włożeniu baterii z jakiegoś powodu po prostu nie dało się sparować uchwytu z aparatem (ZV-E10). Czerwona dioda na uchwycie świeciła się na różne sposoby, sugerując, że próbuje się sparować (jedno mrugnięcie) ale bezskutecznie (kilka mrugnięć); na aparacie nic się nie wyświetlało. Nie pomogło resetowanie ustawień sieciowych w aparacie, wyjęcie i ponowne włożenie baterii w uchwycie, nic nie przychodziło do głowy; aż pomyślałem, że może sama bateria jest problemem?

Okazało się, że bateria CR2032 baterii nierówna. Pastylka, którą włożyłem, była jakiegoś chińskiego producenta. Na opakowaniu data ważności do 2025 zatem nie pomyślałem, że coś może być z nią nie tak. Dopiero przełożenie baterii na taką nieco bardziej renomowanego producenta (Maxell) sprawiło, że uchwyt bezproblemowo sparował się i zwyczajnie działa. Tak więc może te chińskie bateryjki nadają się do zegarków czy innych budzików, ale uchwyt Sony potrzebuje jakościowego źródła zasilania 😅 Może mogłoby to być zaznaczone gdzieś w poradach troubleshootingu tego uchwytu, bo już myślałem, że trafił mi się wadliwy egzemplarz.

 

Załączam zdjęcie baterii:

photo_2023-05-03_10-05-16.jpg

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj mormegil6

posyłam Twoje zapytanie do działu wsparcia, damy znać jak tylko otrzymamy odpowiedź. 

Pozdrawiam, Agnieszka_J