anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampy sony

leszek_krk
Początkujący

lampy sony

witam:)
jestem na kupnie lampy,ale kompletnie nie wiem jaka mam wybrać(mam sony 300)...najbardziej chciał bym HVL-58 am no ale cena jest trochę wysoka,chociaż nie odstrasza mnie to za bardzo. Znalazłem też lampy Sigmy EF-500 i EF-530 oraz te same sigmy tylko że wersie SUPER.Cena tych EFów o 700 w górę zależy od modelu.Na allegro widziałem też SUNPAKI,ale nie znalazłem wiele na ich temat.Jak ktoś wie coś na ten temat to proszę o odzew:)

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

No dobra, pomęczę Was jeszcze troszkę.
Który rozmiar będzie najodpowiedniejszy do HVL-F58AM, P3/C3, czy P4/C4?
Czy różnica w rozmiarze, to różnica w bokach prostokąta (wymiary podstawy), czy tylko długość wypustek do wewnątrz?
Jak rozumiem P - to wersja clear, a C - to wersja cloud. Proszę o skorygowanie jeśli jestem w błędzie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ufosan napisał(a):


Jak rozumiem P - to wersja clear, a C - to wersja cloud. Proszę o skorygowanie jeśli jestem w błędzie.


Nie wiem czy to ma takie uzasadnienie.

Oryginalne konstrukcje Garego Fonga mają literke C

Chińskie "odpowiedniki" :smileyrolleyes: mają różne literki - chyba zależy to od kreatywności producenta :smileyhappy:

Do HVL-58 powinieneś kupić rozmiar jak na Canona 580 EX II - czyli czwóreczkę :)

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

janvideo24 napisał(a):

Obie lampy 56 i 58 będą współpracowały z 350.


Ale jeśli masz wybierać to bierz 58, jest po prostu lepsza.


Tak jest lepsza.I powiem więcej jest lepsza :smileymrgreen:
A na koniec powiem ,że 58 to nowa konstrukcja.Pachnie jeszcze deską projektanta :D
A 56 ma już parę wiosenek.Wszak urodziła się jeszcze za czasów nieboszczki Minolty.

profile.country.PL.title
markrz20
Poszukiwacz

mitech napisał(a):

Lajam napisał(a):

janvideo24 napisał(a):

Obie lampy 56 i 58 będą współpracowały z 350.


Ale jeśli masz wybierać to bierz 58, jest po prostu lepsza.


Tak jest lepsza.I powiem więcej jest lepsza :nauseated_face:
A na koniec powiem ,że 58 to nowa konstrukcja.Pachnie jeszcze deską projektanta :D
A 56 ma już parę wiosenek.Wszak urodziła się jeszcze za czasów nieboszczki Minolty.


58 może realizować z cyfrówkami funkcję lampy sterującej( kontroler, master), czego nie może 56, ponadto znakomicie uzupełnia temperaturę barwową światła zastanego i ma pewniejszy TTL, oraz możliwość odchylania w specyficzny sposób palnika lampy gdy aparat trzymamy w pionie(zachowany zostaje taki sam kąt rozsyłu światła jak przy poziomym trzymaniu aparatu.) :)