anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

LEWE AKKU na Allegro - informacje jak rozpoznać podróbki!

profile.country.PL.title
Power-----
Nowicjusz

LEWE AKKU na Allegro - informacje jak rozpoznać podróbki!

Cześć !

Mam na widelcu, jeśli można to tak nazwać :c29 gościa, który namiętnie handluje na Allegro lewymi i w dodatku niedziałającymi akumulatorami głównie marki SONY. Szukam informacji, gdzie mogęz tym tematem udeżyć, bo jest już parę osób poszkodowanych - włącznie ze mną :c9 . Nie odpuszczę gościowi tej sprawy i myślę, że Sony też powinno się tym zainteresować, bo to w każdego z nas interesie :c37 .

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

P.S.
Wiem - pewnie powiecie, że jesteśmy sami sobie winni, że kupujemy z tańszego źródła, ale ... czasem tak bywa, że ekonomia staje nad rozumem. Generalnie problem jest o tyle duży, że gość zalewa rynek tym szrotem.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
3906-----
Poszukiwacz

Zgłoś wszystko na Policję. Obrót przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem. Moderatorzy, jako, że są bliżej "koryta", powinni zgłosić to Sony i firma również, powinna zażądać ustalenie i ścigania takowego osobnika.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Szukałem na Allegro aku i znalazłem taką aukcję.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2248171651
Czyżby podróbki :question:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

EDO napisał(a):

Szukałem na Allegro aku i znalazłem taką aukcję.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2248171651
Czyżby podróbki :question:


Moim zdaniem tak. Jest to podróbka. Wskazuje na to cena grubo poniżej wartości rynkowej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Nic z tym nie można zrobić. Rzeczone akumulatory mają papiery z odprawy celnej i wszystko jest OK. Poza tym, że to podróby. Jak to robią? Nie wiem…Polska to dziwny kraj. Wysoka cena również nie jest gwarantem oryginału. Proponuję po prostu szukać oryginałów na allegro. Jak? Przede wszystkim opakowanie jest inne- o połowę mniejsze. Sam kupiłem już na allegro dwie sztuki po 66zł i działają świetnie i długo, zarówno w gripie jak i w ładowarce AC-VQ900AM.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

photomusic napisał(a):

Nic z tym nie można zrobić.


Można zgłosić na Policję, zgłosić do Allegro....

photomusic napisał(a):

Sam kupiłem już na allegro dwie sztuki po 66zł i działają świetnie i długo, zarówno w gripie jak i w ładowarce AC-VQ900AM.


Kupiłeś podróbki. Nie ma możliwości, aby ten akumulator kosztował tak mało.

Zainteresowanym polecam te wątki, szczególnie na Dyxum.com - mnóstwo zdjęć, które dość dokładnie obrazują różnice.

http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=28065

http://www.dyxum.com/dforum/npfm500h-telling-sony-originals-from-fakes_topic59987.html

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Nie ma możliwości, aby ten akumulator kosztował tak mało.

No... chyba, że pochodzi z kradzieży (a bywa, że znikają całe transporty).
Mój akumulator ma jeszcze inny wygląd "od tyłu", od tych pokazanych na dyxum.
Nie wiem, czy jest prosty sposób na odróżnienie podróbki od oryginału (inną sprawą są zamienniki).

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

Nie wiem, czy jest prosty sposób na odróżnienie podróbki od oryginału (inną sprawą są zamienniki).


Jest. Literka "C" w oryginale jest smukła, a w podróbie gruba. Zauważył to pgaik w linku z wątku na KKM.

Tadeusz napisał(a):

Mój akumulator ma jeszcze inny wygląd "od tyłu", od tych pokazanych na dyxum.


Bo ten wygląd się zmienia. Tak samo jak inne oznaczenia mają akumulatory regionu USA/Kanada i Japonia...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Literka "C" w oryginale jest smukła, a w podróbie gruba.

:smileythumbsup: :c22 (nie tyle gruba, co okrągła)
Ale pewnie tego się też w końcu nauczą "podrabiacze".

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak widać się nie nauczyli jeszcze...a chyba nie muszą bo skoro nikt nie reaguje przy pomocy organów ścigania, to nie dotyka ich to tak bardzo.