anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

LEWE AKKU na Allegro - informacje jak rozpoznać podróbki!

profile.country.PL.title
Power-----
Nowicjusz

LEWE AKKU na Allegro - informacje jak rozpoznać podróbki!

Cześć !

Mam na widelcu, jeśli można to tak nazwać :c29 gościa, który namiętnie handluje na Allegro lewymi i w dodatku niedziałającymi akumulatorami głównie marki SONY. Szukam informacji, gdzie mogęz tym tematem udeżyć, bo jest już parę osób poszkodowanych - włącznie ze mną :c9 . Nie odpuszczę gościowi tej sprawy i myślę, że Sony też powinno się tym zainteresować, bo to w każdego z nas interesie :c37 .

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

P.S.
Wiem - pewnie powiecie, że jesteśmy sami sobie winni, że kupujemy z tańszego źródła, ale ... czasem tak bywa, że ekonomia staje nad rozumem. Generalnie problem jest o tyle duży, że gość zalewa rynek tym szrotem.

21 ODPOW. 21
Zelmer
Początkujący

Ja posiadam "prawie idealna" podrobke ktora zakupilem jako oryginal.

Dodam tylko ze opakowanie bylo identyczne jak z oryginalu lacznie z hologramem itp.

Ktora jest oryginalna?

Sami ocencie :c20

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zelmer, Ty masz taką podróbę, że nie trzeba jej obracać, żeby rozpoznać. :c20

Zelmer
Początkujący

Heh prawda, ale za to opakowania bys nie rozpoznal :c20
Na ebay'u one ida jako oryginaly.
Niestety zwrotow nie przyjmuja.... :smileyevil:

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Kupiłem aku na tej aukcji
http://allegro.pl/orygin-akumulator-sony-np-fm500h-torba-lcs-sc11-i2241593485.html

I aku wygląda tak. Po lewej jest z aparatu. Nowy trzeba było naładować.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

EDO - dziękuję za link. Widać, że da się kupic oryginał bo Twój niewątpliwie takim jest.

Potwierdza się także prawda, że oryginał ma 1600 mAh a podróba 1650mAh.
To właściwie wystarczy, żeby zastanowić się nad zakupem.

A dlaczego tak bardzo podkreślam tą istotność akumulatora oryginalnego?
Ano dlatego, że macie gwarancję, że na ekranie nie pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie napis "Tylko infolithium". 8-)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Dobry temat :thumbsup:
Przed momentem sprawdziłem aku i chyba mam oryginały :c2

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Zastanawiałem się nad ceną 239 PLN bez przesyłki to za aku i torbę niewiele. tym bardziej, że np. w Fotojokerze samo aku kosztuje więcej. Przesyłka była oklejona taśmami Vobis. Ponoć ta sieć likwiduje sklepy partnerskie i pewnie dlatego taka cena. :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Dodam od siebie, że na targach foto w Łodzi foto klubowicze kupowali baterie za 200zł :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tommygun------
Początkujący

Lajam napisał(a):


A dlaczego tak bardzo podkreślam tą istotność akumulatora oryginalnego?
Ano dlatego, że macie gwarancję, że na ekranie nie pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie napis "Tylko infolithium". 8-)


Zawsze wolę dołożyć, widziałem zdjęcia człowieka, któremu wybuchł jakiś nieoryginalny akumulator do nokii podczas rozmowy. Każdy potencjalnie może wybuchnąć, wiadomo ale nietrudno zgadnąć który daje pewniejszą gwarancję uchronienia przed takim zdarzeniem. No i w razie czego odszkodowanie/zadośćuczynienie łatwiejsze do uzyskania od normalnej firmy niż od firmy-krzak spod Pekinu.
Dochodzi jeszcze pewność - rozpakowuję i używam, nic sprzętowi się nie stanie.


photomusic napisał(a):

Nic z tym nie można zrobić. Rzeczone akumulatory mają papiery z odprawy celnej i wszystko jest OK.

Skąd taka pewność co do odprawy i że "wszystko jest OK"?

profile.country.pl_PL.title
patrix997
Początkujący

czyli ten majac 1650mAh jest nieoryginalny?
http://allegro.pl/nowa-bateria-np-fm500 ... 96014.html