anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Luz na sankach...

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Luz na sankach...

Witam.Posiadam A55 plus lampa HVL-42AM.Jak mógłbym pozbyć się luzu na sankach, lampa działa bez zarzutów, ale czasami jest to denerwujące gdy przechylam aparat i czuję ten ruch lampy, gdy na boki się delikatnie rusza...Czy może poprostu jestem zbyt drobiazgowy i czepiam się szczegółów?



1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Niestety, ten typ tak ma. Po prostu albo się mocowanie wyrobiło w lampie czy też w body (gdy wsuwasz czy wysuwasz lampę to między elementami powstaje tarcie, które powoduje pojawianie się luzów) i stąd większy luz niż od nowości albo tak jest od nowości (musi być delikatny luz aby dało się założyć czy zdjąć lampę). Lampy Sony / Minolty ze swoim mocowaniem nie mają możliwości zastosowania docisku do korpusu jak to jest stosowane w innych mocowaniach (za pomocą przekręcanego pierścienia blokuje się lampę dociskając ją do sanek aparatu).

w nowych lampach i nowych korpusach stopka została zmieniona i jej działania (blokada) jest takie jak w standardowej stopce.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Niestety, ten typ tak ma. Po prostu albo się mocowanie wyrobiło w lampie czy też w body (gdy wsuwasz czy wysuwasz lampę to między elementami powstaje tarcie, które powoduje pojawianie się luzów) i stąd większy luz niż od nowości albo tak jest od nowości (musi być delikatny luz aby dało się założyć czy zdjąć lampę). Lampy Sony / Minolty ze swoim mocowaniem nie mają możliwości zastosowania docisku do korpusu jak to jest stosowane w innych mocowaniach (za pomocą przekręcanego pierścienia blokuje się lampę dociskając ją do sanek aparatu).

w nowych lampach i nowych korpusach stopka została zmieniona i jej działania (blokada) jest takie jak w standardowej stopce.

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

" jak to jest stosowane w innych mocowaniach" W Canonach się z tym spotkałem i całkiem dobrze się trzymają lampy z body.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Wiem jak to jest stosowane w innych systemach bo ja też używam / używałem z Canonem, z Minoltą (MD, ta miała standardową stopkę), w aparatach średnioformatowych. :smileywink:. Zacytowane wyrażenie miało oznaczać różnicę "naszego" sonowskiego/minoltowskiego mocowania w stosunku do innych systemów.