anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta 50 1.7 czy 28 2.8 ?

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Minolta 50 1.7 czy 28 2.8 ?

Mam do wyboru który zakupić a jakoś nie mogę jakoś podjąć decyzji.Bardziej do zdjęć dzieciaka.Miałem już 50-tkę Sony 1.8 SAM.Więc bardziej idę w stronę 50-tki Minolty.Ale jakbym chciał większy kadr i to w mieszkaniu to 28-ka chyba byłaby lepsza.Ale wiadomo chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej od użytkowników tych tych obiektywów.Z góry dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

stanley76rsko napisał(a):

Mam do wyboru który zakupić a jakoś nie mogę jakoś podjąć decyzji.Bardziej do zdjęć dzieciaka.Miałem już 50-tkę Sony 1.8 SAM.Więc bardziej idę w stronę 50-tki Minolty.Ale jakbym chciał większy kadr i to w mieszkaniu to 28-ka chyba byłaby lepsza.Ale wiadomo chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej od użytkowników tych tych obiektywów.Z góry dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź.



To są dwa bardzo różne obiektywy, dwie bardzo różne ogniskowe. Trzeba mieć oba. Nie można ich porównać, nie można jednego drugim zastąpić. Jedyne porównanie, jakie przychodzi mi do głowy dotyczy jakości tych dwóch szkieł (osobiście nie miałem 28/2,8 nigdy podpiętego do body cyfrowego więc opieram się na opinii innych osób). 28/2,8 jest uważana za najgorszy stałoogniskowy obiektyw w systemie Minolty jeżeli chodzi o ostrość.

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

piotruso co 50-tki to wiem, że chwalona przez użytkowników Minolty jak i Sony

profile.country.pl_PL.title
babyandsmile
Początkujący

Polecam ja mam MINOLTĘ 50 1.7

Do zdjęć dzieci jest super.

Message was edited by: babyandsmile