anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nex 7 i wiekowe Minolty MD

profile.country.sv_SE.title
pamalma
Poszukiwacz

nex 7 i wiekowe Minolty MD

Witam.Zamowilem Nex 7 z kitem 18-55mm.Mam go miec 11 marca. Na poczatku kwietnia wyjezdzam na dluga wyprawe na drugi koniec swiata. Czasu nie za wiele na opanowanie dam rade. Teraz do rzeczy.

Jestem starym minolciarzem. Pare objektywow MD lezy jeszcze w szufladzie. Pytanie. Czy warto do nich dokupowac adapter MD ? Manualne ostrzenie mi nie przeszkadza, mam zawsze czas :) W szufladzie stare minolty MD 50mm f1,7, Tele Reccor 135mm i MD 24mm f2,8. Jak patrze na ceny objektywow nex to skora cierpnie. Do filmowania wystarczy mi na pewno ten kit ale do fotografowania chcialbym miec cos pewniejszego.

Adapter to koszt 170 zl , da sie jeszcze przezyc przy tych wszystkich wydatkach , tylko czy warto podpinac te staruszki do tak nowoczesnego aparatu. Prosze o opinie.


Message was edited by: pamalma

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Sądzę, że i taniej kupisz. Z tego co czytam na różnych forach to ludzie używają praktycznie wszystkich obiektywów z NEX-em. Dzięki temu na nowo odkrywają różne możliwości fotografii, różną jakość. Nie jestem specjalistą od obiektywów z mocowaniem MD ale uważam, że jeżeli nie przeszkadza Ci manualne ostrzenie i operowanie przysłoną to jak najbardziej warto. Wielu użytkowników systemu MD kupiło specjalnie NEX-a aby od nowa ożywić te obiektywy. A i przejściówka pewnie i tańsza się znajdzie (170 to chyba drogo).

profile.country.sv_SE.title
pamalma
Poszukiwacz

Dzięki. Zainwestuję zatem w przejściówkę, choćby żeby ożywic stare minolty. Dziś wyjąlem je z szuflady , przeczyściłem te cudeńka. Myślę, że się jeszcze przydadza. Spotykam tez ma wtornym rynku sporo objektywów konicki. Czy one maja te samo mocowanie co minolty md ? Nigdy nie miałem konicki nawet w reku.

Sporo pozytywnych opinii jednak znalazłem.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie, Konica miała swoje mocowanie. Nazywa się Konica AR. A wiele obiektywów Konicy jest po prostu świetnych.