anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

KarolG napisał(a):

Słyszał ktoś z was kiedyś o tym obiektywie http://allegro.pl/japonski-helios-4-5-3 ... 91969.html


blacknumberone napisał(a):

To jest obiektyw występujący w zestawach Zenit Fotosnajper pod nazwą Tair-3S 300mm f/4.5 produkowany przez Krasnogorski Mekhanicheskii Zavod, lub też Rubinar 300mm f/4.5 produkowany przez Lytkarinski Zavod Optitcheskogo Stekla.
Helios made in Japan??? Nie słyszałem


Japońskie Heliosy to całkowicie co inne konstrukcje niż Rosyjskie i nie maja ze sobą nic wspólnego oprócz granicy.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

KarolG napisał(a):

Mam pytanie, uważacie że jest sens podpinania do nexa obiektywu z ogniskową 300mm



Lajam napisał(a):

Ja podpinałem nexa do Sigmy 300-800/5.6 z przejściówką Nex>Nikon i dało się :)



Bambi podpinał Sigmę 200-500 F2.8 i też się dało (wiem, krótsza ogniskowa ale obiektyw większy, znaczy grubszy :D ).

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

piotruso napisał(a):

Bambi podpinał Sigmę 200-500 F2.8 i też się dało

Nie tylko Bambi 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Hej od niedawna myślę o zakupie jakiegoś fajnego obiektywu do mojego nex-5 myślałem o jakimś takim żebym mógł fajne zdjęcia portretowe robić może być nawet ze stałą ogniskową :) możecie polecić mi jakiś fajny obiektyw i dobry adapter do niego bo ja to jestem zielony jeszcze w tych sprawach a nie chce babola walnąć i kupić byle co ;)
Mile widziane linki ;)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Najprościej to chyba adapter na m42 (czyli Zenit, Practica, stare Spotmatici)
I do tego rosyjski Jupiter 2/85mm
najlepiej w wersji MC (z wielowarstwowymi powłokami anty odblaskowymi) http://www.fotografowac.pl/obiektywy/po ... mm-f2.html
Naprawdę świetny ale raczej trudno dostępny jest Pancolar 1,8/80mmhttp://www.flickr.com/photos/praktinafan/sets/72157625279649811/

Oczywiście ostrośc ręczna, ale w sumie zabawa naprawdę fajna, szczególnie odkąd jest "peaking"

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Rafiki napisał(a):

rosyjski Jupiter 2/85mm najlepiej w wersji MC (


mam, polecam ta fotka wykonana właśnie nim na pełnej dziurce w trybie "toy" download/file.php?id=47010

Rafiki napisał(a):

Naprawdę świetny ale raczej trudno dostępny jest Pancolar 1,8/80


raz na kwartał na allegro się pojawia ale ceny powalają

Rafiki napisał(a):

Oczywiście ostrośc ręczna, ale w sumie zabawa naprawdę fajna, szczególnie odkąd jest "peaking"


"peaking" jest :smileythumbsup: zajefajny

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź :)

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Sony Nex 5 + Auto chinin 135mm 2.8 M42.Kurcze musze przyznać że obrazek mi sie bardzo podoba.

http://www.youtube.com/watch?v=Z721MNVuvWg&hd=1
Oczywiście przełączcie odtwarzacz na 720p 8-)

EDIT Lajam
Poprawiłem link do YT bo był niewłaściwie umieszczony.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem minolty 100-200 f4,5 :) . Na dołączonych zdjęciach podpięty za pomocą przejściówki la-ea1. Na razie z obiektywem się poznajemy, ale póki co jestem bardzo zadowolony. Jest lżejszy od Pentacona 135mm f/2,8, wydaje mi się, że trudniej mi się ostrzy, ale myślę, że i do tego się przyzwyczaję. Najważniejsze, że cały zestaw daje mi całkiem dużo frajdy :D .

Tommygun------
Początkujący

KarolG napisał(a):

wydaje mi się, że trudniej mi się ostrzy, ale myślę, że i do tego się przyzwyczaję.


Tak zazwyczaj jest jak masz obiektyw AF w trybie manualnym. Po prostu projektanci szkieł AF zazwyczaj nie przejmują się za bardzo ostrzeniem manualnym a szkła manualne mają generalnie dłuższy kąt obrotu pierścienia ostrzenia.
Dla przykładu, miałem sigmę 17-50/2.8 i tam ostrzenie ręczne to był żart, od oporu do oporu może ze 30* a w szkiełkach manualnych jest to znacznie więcej.