anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

A tu proszę, zdjęcia wykonane tym zestawem.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Ciekawymi, mało popularnymi (a przez to jeszcze w miarę niedrogimi) obiektywami do Nexa są szkła z systemu Pentax 110.
Wygląda to tak (18mm f/2.8, 24mm f/2.8, 50mm f/2.8 i 70mm f/2.8 oraz aparat Pentax auto 110 i oczywiście Nex):

110nexm.jpg

Są to obiektywy specyficzne i nie każdemu będą pasować, ze względu na kilka cech:
- brak wbudowanej przysłony, zatem zawsze fotografujemy na "pełnej dziurze" (f/2.8)
- zostały zaprojektowane do systemu o mniejszym polu obrazowania (13x17mm), więc występuje mniej lub bardziej widoczna winieta
- obiektywy o dłuższych ogniskowych (50mm i 70 mm) mają stosunkowo dużą minimalną odległość ostrzenia (odp. 0,9 i 1,5m).

Ja jednak używam ich niemal bez przerwy, od kiedy dotarł do mnie odpowiedni adapter, po części oczywiście jest to fascynacja nowością, ale i podoba mi się taki trochę staromodny klimat zdjęć, które z nich wychodzą.

Poniżej przykładowe zdjęcia z obiektywu 18mm f/2.8 i 70mm f/2.8:
18mm03m.jpg
70mm03m.jpg

Michał Koziara
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Michel napisał(a):


Poniżej przykładowe zdjęcia z obiektywu 18mm f/2.8 i 70mm f/2.8




No fajne cacka!!

krzxsiek
Początkujący

Witajcie, zakupiłem właśnie NEX-5 którego chciałbym używać z heliosem M42 i mam pytanko ponieważ posiadam już adapter do Canona i mam jeszcze 2 szkła Canona. Mogę dokupić sam adapter Canona do NEX'a i podłączyć do niego M42 przez adapter Canona?

Wiem że trochę zawile to wytłumaczyłem ale chciałbym to tak połączyć:

Sony NEX-5 + Adapter Canon + Adapter Canon na M42 + Helios M42

Będzie to dobrze działać czy raczej kupić od razu adapter na M42?

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

krzxsiek napisał(a):

Witajcie, zakupiłem właśnie NEX-5 którego chciałbym używać z heliosem M42 i mam pytanko ponieważ posiadam już adapter do Canona i mam jeszcze 2 szkła Canona. Mogę dokupić sam adapter Canona do NEX'a i podłączyć do niego M42 przez adapter Canona?

Wiem że trochę zawile to wytłumaczyłem ale chciałbym to tak połączyć:

Sony NEX-5 + Adapter Canon + Adapter Canon na M42 + Helios M42

Będzie to dobrze działać czy raczej kupić od razu adapter na M42?



Nie wiem czy dobrze ale działać powinno.

krzxsiek
Początkujący

Czyli lepiej kupić 2 adaptery?

NEX < CANON
NEX < M42

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

krzxsiek napisał(a):

Czyli lepiej kupić 2 adaptery?

NEX < CANON
NEX < M42



Nie wiem czy lepiej ale chyba praktyczniej, zwłaszcza jak np. poszerzysz pakiet szkieł M42

MagicFx
Początkujący

Witam co sądzicie o zestawie SMC Takumar 50mm F1.4 + adapter +nex5n. Czy ktoś taki posiada, obiektyw na aukcjach w granicach 400 PLN. Słyszałem że to bardzo dobre obiektywy (SMC) Czy ktoś mnie utwierdzi w tych informacjach... może jakieś zdjęcia z takiego zestawu. Może coś równie dobrego o podobnych parametrach( f1.4) doradzicie, polecicie...?

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

MagicFx napisał(a):

Witam co sądzicie o zestawie SMC Takumar 50mm F1.4 + adapter +nex5n. Czy ktoś taki posiada, obiektyw na aukcjach w granicach 400 PLN. Słyszałem że to bardzo dobre obiektywy (SMC) Czy ktoś mnie utwierdzi w tych informacjach... może jakieś zdjęcia z takiego zestawu.


O Takumarach w sieci można znaleźć naprawdę dużo informacji, jak i zdjęć (choćby na Flickrze).
Pierwszy z brzegu wyguglany link: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=66529

MagicFx napisał(a):

Może coś równie dobrego o podobnych parametrach( f1.4) doradzicie, polecicie...?

Zainteresuj się Rokkorami i Hexanonami o podobnym świetle. Taniej raczej nie będzie, ale za to np. przejściówka Nex-Konica AR jest nieco mniejsza.
Przydatne linki: http://www.buhla.de/, http://www.rokkorfiles.com/index.html

Michał Koziara