anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Hej,
wcześniej był poruszany temat industar 61 2,8/55mm z fieda ale nie jestem pewny w końcu jaki adapter mam kupić. Chyba m39 - nex
jeżeli tak to czy taki może byc ? :
http://www.ebay.com/itm/Leica-L39-M39-M ... 866wt_1185
i tam jest napisane że free shipping - to znaczy że wysyłka będzie darmowa ?
pomógł by mi ktoś bo nigdy nie zamawiałem z ebaya ? :)

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Pomogę.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

wolak napisał(a):

Hej,
wcześniej był poruszany temat industar 61 2,8/55mm z fieda ale nie jestem pewny w końcu jaki adapter mam kupić. Chyba m39 - nex
jeżeli tak to czy taki może byc ? :
http://www.ebay.com/itm/Leica-L39-M39-M ... 866wt_1185" target="_blank
i tam jest napisane że free shipping - to znaczy że wysyłka będzie darmowa ?

Może być taki. Wysyłka będzie darmowa, tylko trochę to potrwa (nawet ponad miesiąc).

wolak napisał(a):

pomógł by mi ktoś bo nigdy nie zamawiałem z ebaya ? :)

To proste, zakładasz konto jak na Allegro, rejestrujesz się w Paypalu i wio ;-)
W razie kłopotów pisz do mnie PW.

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

ok dzięki za pomoc :)

a wie może ktoś w jaki sposób mógł bym odkręcić pierścień redukujący bo ostatnio przykręciłem i nie jestem w stanie go odkręcić ;/ ma ktoś może jakieś sposoby ? :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

wolak napisał(a):

ok dzięki za pomoc :)

a wie może ktoś w jaki sposób mógł bym odkręcić pierścień redukujący bo ostatnio przykręciłem i nie jestem w stanie go odkręcić ;/ ma ktoś może jakieś sposoby ? :)



Jaki pierścień redukujący? Na obiektywie? Na gwincie obiektywu od filtrów?

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

na gwincie obiektywu od filtrów.
bo zakładałem konwerter który ma 46mm i musiałem użyć pierścienia no i pierścień został ;/

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

wolak napisał(a):

na gwincie obiektywu od filtrów.
bo zakładałem konwerter który ma 46mm i musiałem użyć pierścienia no i pierścień został ;/



Owiń pierścień redukcyjny paskiem od spodni (lub innym skórzanym czy skóropodobnym materiałem, w każdym razie nie ślizgającym się), złap ściśle tak, aby pasek równo otaczał pierścień i spróbuj odkręcić. Chodzi o to aby nie łapać pierścienia w dwóch punktach (gdy próbujesz odkręcać palcami to łapiesz punktowo i im mocniej jest pierścień zakręcony tym mocniej ściskasz aby odkręcić lekko odkształcając pierścień) tylko równo na całej powierzchni, wzdłuż całego obwodu. Pierścień nie będzie się odkształcał i powinien lżej się odkręcić.

profile.country.pl_PL.title
DiLGT-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

DiLGT napisał(a):

Czesc, zastanawiam sie nad wyborem obiektywu M42 do nocnego robieia zdjec w miescie, czesto obiektow w ruchu. Kitowy obiektyw daje mi czas 1/10s przy F3.5 a to powoduje rozmycie i nie ostrosc ludzi i aut w ruchu. Czy lepiej kupic HELIOS 44-2 2/58 za jakies 60zl czy doplacac do np. Pentacon 1,8/50 lub COSINON 1.8/50 ok 100zl czy CHINON 1:1.7 f=55mm 130zl


A nie lepiej podnieść ISO?

Jasny obiektyw jaki wymieniłeś zwiększy Ci czas do około 1/30 sekundy czyli nadal ludzie i auta nie będą zamrożone...



Musze potestowac te ustawienia ISO ale te wyszze maja jakosc jak telefony komorkowe z przed 6 lat lub podobnej jakosc zdjecia wychodza jak z mojej malpy za 300zl. Czy zwykly helios wystarczy czy lepiej dac te 40 zl wiecej do pentacona czy roznica F0.2 w obiektywach bedzie widoczna dla nex-c3?

profile.country.pl_PL.title
szemino
Początkujący

Dzień dobry, od kilku dni mam nex f3/18-55.

Wykręciłem z Zenita taki obiektyw:helios.jpg


Nie wiem czy adapter zmniejsza jasność obiektywu, jeśli tak to o ile?

Znalazłem w sieci adaptery na gwint 42/1, na obiektywie jest M52/0,75, podejrzewam, że oznaczenie to dotyczy innego gwintu? Adapter z allegro jest dość długi, czy rzeczywiście tak długi musi być? Czy stosowanie adapterów jest bezpieczne dla aparatu?

Czy ktoś z Was oświeci mnie trochę, a może info gdzie kupić adapter?

Pozdrawiam.


profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

NEX-y jak i większość aparatów "bezlusterkowych" może współpracować z większością obiektywów dostępnych na rynku. Spowodowane jest to tym, że odległość od płaszczyzny ostrzenia czyli matrycy do mocowania w tych aparatach jest mała (w typowych lustrzankach potrzeba zbudować komorę na lustro aby to mogło się poruszać więc odległość między matrycą a mocowaniem jest większa). I tu dochodzimy do odpowiedzi na jedno z Twoich pytań - przejściówka / adapter musi odsunąć obiektyw od matrycy na odpowiednią odległość aby zapewnić poprawne ustawienie ostrości w całym zakresie pierścienia ostrości. Gdy ta odległość będzie inna niż ta, do której jest zaprojektowany dany obiektyw to okaże się, że nie ostrzy on na nieskończoność lub ostrzy dopiero od np. 5 metrów. Więc adapter musi być "odpowiednio" duży - dość długi.

Oznaczenia na obiektywie dotyczą gwintu do mocowania filtrów więc masz rację w tym co pisałeś - to inny gwint. Gwint służący do mocowania obiektywu to M42 i taka przejściówka (NEX / M42) być powinna do zamocowania tego szkła. Natomiast jeżeli będziesz chciał zastosować jakieś akcesoria mocowane do obiektywu (typu filtry, osłona p/słoneczna, pierścień odwrotnego mocowania) to musisz szukać akcesoriów z mocowaniem fi 52. Stosowanie adapterów jest całkowicie bezpieczne dla aparatu, tu nie masz się czym martwić. Aparat nie ma żadnych mechanicznych elementów, które mogłyby zostać uszkodzone. A adapter możesz kupić właśnie na allegro, jest kilka sklepów internetowych sprzedających takowe, ciężko mi wskazać czy polecić konkretnego sprzedawcę.