anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

blacknumberone napisał(a):

Witam wszystkich forumowiczów. Moje pytanie dotyczy automatycznego powiększania obrazu przy ostrzeniu ręcznym. W ustawieniach mam wybrany MF i wspomaganie MF a sam aparat w trybie M. I lupka mi nie pomaga. To jak z nią jest? Działa tylko z obiektywami E-mount?

Już po problemie, zaskoczyłem, że wybieramy opcję z menu a nie z automatu przy kręceniu pierścieniem ostrości.



Oczywiście jest tak, jak już do tego doszedłeś. Dla aparatu obiektywy z przejściówką nie istnieją, aparat jest wtedy w stanie "bez obiektywu" więc nie może automatycznie przełączyć lupki. Trzeba dokonać tego ręcznie. Inaczej ma się sprawa z obiektywami systemowymi. Wtedy jest połączenie elektryczne poprzez styki i aparat cały czas wie co się z obiektywem dzieje i oczywiście może zareagować gdy wykryje, że ktoś poruszył pierścień ostrości. Wtedy automatycznie przełączy na powiększenie obrazu.

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

blacknumberone napisał(a):


Już po problemie, zaskoczyłem, że wybieramy opcję z menu a nie z automatu przy kręceniu pierścieniem ostrości. Tak czy siak jeszcze raz witam wszystkich. Przy najbliższej okazji wrzucę poglądowe fotki.




...warto sobie przypisac do klawisza te opcje jesli masz zamiar bawić się manualnymi szkłami...

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Ostatnimi czasy przerobiłem Industara-69 aby działał z adapterem L39 do NEXa.
Jest to mikroskopijny ruski naleśnik od Czajki. Półklatkowy.
No więc pierwsza sprawa - da się. Trzeba tylko go rozkręcić i troszkę spiłować taki wystający pierscień. Najlepiej zupełnie się go pozbyć. Wtedy obiektywik bez problemu ostrzy na nieskończoność. Postępowałem według tego krzaczastego opisu http://blog.monouri.net/archives/51602456.html
Obiektyw jest niesamowicie malutki ale z racji krycia połowy klatki - o ile środek jest jeszcze całkiem przyzwoity to brzegi nawet po przymknięciu są delikatnie mówiąc mniej ostre.
Raczej jest to zabawka dla ludzi którzy już się narobili ostrych zdjęć i teraz mając Nexa chcą się po prostu dobrze bawić.

profile.country.pl_PL.title
blacknumberone
Początkujący

Zebra czyli Pancolar 1,8/50 pełne otwarcie przesłony.

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Mam przy swoim starym Zenit-E obiektyw Helios 44-2 i przymierzam się do podpięcia go do NEX'a. Nakręciliście mnie strasznie, jak sobie poczytałem o Waszych kolekcjach starych szkieł, więc chciałbym się Was od razu poradzić, co do adaptera. Znalazłem na allegro coś takiego:
http://allegro.pl/m42-adapter-sony-nex- ... 08465.html
Mogę śmiało brać, czy może lepiej sprawdzi się coś innego?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

To dobra konstrukcja, mam podobny.
Aluminiowy pierścień jest regulowany więc daje się ustawić osiowo skalę obiektywu względem aparatu

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Więc zakupiony:) Jutro powinien być i już się nie mogę doczekać, hehe

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

NEX + adapter + Helios 44-2 = MIAZGA! Jaram się jak mały dzieciak, hehe. Panowie, to jest po prostu świetne!:D
Poniżej pierwszy pstryk:)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Touch napisał(a):

Poniżej pierwszy pstryk:)


widać, że się jarasz....ostrość na uszach :smileymrgreen:
polecam korzystać z możliwości przybliżenia sobie kadru - pomaga ostrzyć manualnie. Miłej zabawy :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Hehe, no nie trafiłem, ale już nie mogłem się doczekać:D
Dzięki za dyskusję i za ten wątek. Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do kupna adaptera do starych obiektywów, to nie ma się nad czym zastanawiać, tego trzeba spróbować!:)