anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Witam :) , mam pytanie w związku z tym, że studenci nie mają raczej zbyt wielu pieniędzy, ale chciałbym pobawić się jakimś nowym obiektywem (aktualnie mam standardowy 18-55). Dlatego zastanawiam się nad zakupem manualnego obiektywu. Interesowały by mnie teleobiektywy oraz makro obiektywy. Z pewnością posiadacie dużo szerszą wiedzę ode mnie dlatego pytam. Jaki obiektyw i jaki adaptor? Z góry, serdeczne dzięki za pomoc :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Najtańszym rozwiązaniem jest użycie obiektywów z gwintem M42 bo do dyspozycji mamy dość dużo w miarę tanich obiektywów.

KarolG napisał(a):

jaki adaptor?


taki jak był tu już pokazywany bo niezły jakościowo

KarolG napisał(a):

Interesowały by mnie teleobiektywy


Z własnych doświadczeń z NEX-em i obiektywami innosystemowymi nie polecam obiektywu manualnego o dłuższej ogniskowej niż 200mm. Przy 200mm bardzo ciężko ustawić ostrość nawet gdy powiększymy sobie obraz na ekranie. Polecam coś z zakresu max 135mm i tu jest całkiem spory wybór do 200PLN.

KarolG napisał(a):

Interesowały by mnie makro obiektyw.


Prawdziwe makro to Wołna 9 50mm 2,8 ale koszt około 5 stówek.
Można posiłkować się zakupem dodatkowego kompletu pierścieni pośrednich lub nawet dwóch i wykorzystać właśnie obiektyw o ogniskowej 135mm gdzie przy tej ogniskowej znacznie zwiększa nam się odległość robocza niż przy ogniskowej np. 50mm.
Myślę że zakup 135-ki plus komplet pierścieni lub dwóch i zamykasz się w kwocie 250PLN

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Poszperałem trochę na allegro i znalazłem taki o to obiektyw http://allegro.pl/kultowy-krotki-tele-j ... 30250.html Waszym zdaniem jest dobry? :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

KarolG napisał(a):

Waszym zdaniem jest dobry? :)


Rosyjska optyka jest niezła jednak ma czasem ogromny rozrzut jakościowy i można trafić tak na perełkę jak na totalne dziadostwo.
U tego samego sprzedawcy troszkę droższy ale i jaśniejszy http://allegro.pl/jasny-mc-pentacon-2-8 ... 82991.html " target="_blank

zieciu
Początkujący

Jako że ostatnio działam tylko na Nex`ie i manualach to dorzucam swoje Nex 5 + Rokkor 85 1.7, jestem zachwycony tym zestawem, nie jest to kompaktowe zestawienie, rokkor jest bardzo duży i ciężki, wieczorem wstawię zdjęcie zestawu. Ale jak dla mnie obraz daje świetny!

oraz kilka z Nex 5 + R 28 3.5 i R 135 3.5

http://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=192&t=6603&start=20&sid=adb1972cfa7b1e63540afc80b05c46fb

zieciu
Początkujący

na pierwszej stronie mojego fototematu jest strzal ze 135 3.5 i 28 3.5

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zieciu, proponuję swoje zdjęcia wstawiać w swojej galerii a tu ew. dać link - tak niepotrzebnie dublujesz fotki. Rozumiem jedną, przykładową, typową dla danego szkła, ale proszę Cię - nie rób drugiej galerii w wątku o aparatach :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

kris napisał(a):

polecam korzystać z możliwości przybliżenia sobie kadru - pomaga ostrzyć manualnie.


Wrócę jeszcze do Twojej wskazówki. Wszystko ładnie pięknie, niestety problem zaczyna się przy słabym świetle i większym ISO:)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Touch napisał(a):

problem zaczyna się przy słabym świetle

Niestety, do zdjęć potrzeba światła. W pomieszczeniu z jedną żarówką (40-60W) u sufitu jeszcze dobrze się ostrzy. A jak jest za ciemno... cóż elektroniczne wzmocnienie obrazu robi swoje :c63

------------------------------
fotoamator
zieciu
Początkujący

tak jak obiecałem poglądowe zdjęcie nex 5 + rokkor 85 1.7