anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zdaje się że tam jest MF a w Sony AF... Z tym że na śrubokręt więc do nexa nie bardzo to ma znaczenie.


Dokładnie tak...to nie sa te same obiektywy.

Zeiss produkuje również dla innych systemów, ale są to wyłącznie obiektywy manualne, a Sony Zeiss posiada układ AF (który tak czy inaczej nie zadziała z NEX-em, bo układ ten wymaga silnika ze śrubokrętem, którego NEX nie posiada)

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

czyli do nexa to Carl Zeiss Planar T* 1.4/85 bo jest tańszy o tysiaka i te same rezultaty dobrze rozumiem ;)))

oldguest
Początkujący

tomek76k7 napisał(a):

czyli do nexa to Carl Zeiss Planar T* 1.4/85 bo jest tańszy o tysiaka i te same rezultaty dobrze rozumiem ;)))



Znajomy kupił Nikona i tego CZ... Pokazałem mu testy porównawcze (na jednym z niemieckich serwisów) z Sony CZ i A900 (tak żeby dosadzić że w Sony miał by taniej z AF-em i stabilizacją). Wyszło że Sony CZ jest ostrzejszy to mi powiedział że na forum Nikona już doszli do wniosku że ten obiektyw albo aparat był uszkodzony... :c18

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

...Wyszło że Sony CZ jest ostrzejszy to mi powiedział że na forum Nikona już doszli do wniosku że ten obiektyw albo aparat był uszkodzony... :c18



A to dobre - w razie czego w dziale optyki/carl zeiss - zamieściłem fot. który zrobiłem Planarem (Sony/Zeiss) na pełnym otworze...

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

a trudno będzie robić fotki tym obiektywem z nexem bo nie ma stabilizacji ani matrycy ani szkła a jest to 85mm na a na nexie to 127,5mm to już małe tele dam rady zrobić nie poruszone fotki bez stabilizacji

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

tomek76k7 napisał(a):

jest to 85mm na a na nexie to 127,5mm


jest to odpowiednik kąta widzenia
ogniskowa nadal 85mm

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

tomek76k7 napisał(a):

a trudno będzie robić fotki tym obiektywem z nexem bo nie ma stabilizacji ani matrycy ani szkła a jest to 85mm na a na nexie to 127,5mm to już małe tele dam rady zrobić nie poruszone fotki bez stabilizacji



Chłopie, ja bym się martwił tym, abyś za bardzo się nie ruszał przód-tył bo przy pełnym otworze przysłony nie trafisz z ostrością.
Ludzie robią bez stabilizacji od początku historii fotografii i jakoś zdjęcia wychodzą. Stabilizacja jest dobra ale jak jej nie ma też da się żyć.

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

tomek76k7 napisał(a):

jest to 85mm na a na nexie to 127,5mm


jest to odpowiednik kąta widzenia
ogniskowa nadal 85mm


mylisz się mnożnik ogniskowej w nexie jest 1,5 raza czyli 85mm obiektywu to jest na pełną klatkę, a na nexa razy 1,5 to jest 127,5mm

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tomek76k7 napisał(a):

mylisz się mnożnik ogniskowej w nexie jest 1,5 raza czyli 85mm obiektywu to jest na pełną klatkę, a na nexa razy 1,5 to jest 127,5mm


tak to już jest jak się człowiek opiera na "wiedzy" z internetu :c12
Więc dla wyjaśnienia o cropie, ogniskowej, przeliczniku, mnożniku, kącie widzenia itd. wiele napisano tutaj: LINK
A najważniejsze z tej dyskusji jest porównanie zdjęć z APSC i FF:LINK

Dodam jeszcze informację, że temat w którym się znajdujemy dotyczy adapterów do NEX'a. Jeśli masz ochotę dyskutować na temat cropa, ogniskowej na APSC itd. to zapraszam pod wyżej wymieniony link.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zgodnie z tym co napisałem wyżej - dyskusja na temat cropa i ogniskowej jest przeniesiona do tego wątku: LINK.
Od teraz kontynuacja tematu cropa i ogniskowej - w tym wątku - będzie usuwana.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer