anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
profile.country.PL.title
Krzysiek.Krause
Poszukiwacz

NEX musi być ustawiony na wyzwalanie migawki bez obiektywu i na tryb manualny. Niestety jedyny oryginalny obiektyw od minolty jaki mi pozostał, ma światło dość kiepskie 3,5-5,6 i ogniskową 28-80 czyli typowy kit. Niestety duży obiektyw i dość niewygodny w użyciu, podobnie jak Tamron 17-50 od Alfy...

Kupiłem coś takiego:
http://www.foxfoto.eu/img/ad/nex_m43_ne ... i_nex_01am

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

krzysiek napisał(a):

NEX musi być ustawiony na wyzwalanie migawki bez obiektywu i na tryb manualny. Niestety jedyny oryginalny obiektyw od minolty jaki mi pozostał, ma światło dość kiepskie 3,5-5,6 i ogniskową 28-80 czyli typowy kit. Niestety duży obiektyw i dość niewygodny w użyciu, podobnie jak Tamron 17-50 od Alfy...

Kupiłem coś takiego:
http://www.foxfoto.eu/img/ad/nex_m43_ne ... i_nex_01am



Kolegom Szczupic i pawelszymanski6 chodziło o coś innego. Obiektywy wielu firm, szczególnie produkowane do współczesnych lustrzanek nie mają pierścienia przysłon. Przysłonę ustawia się w body i dopiero z body czy to na drodze elektrycznej czy też za pomocą dźwigni mechanicznych przenoszona jest ona do obiektywu. W takim wypadku po zastosowaniu najprostszego pierścienia umożliwiającego tylko podpięcie obiektywu (tylko redukcja mocowania) możliwe jest fotografowanie jedynie na otwartej przysłonie (nie masz możliwości jej przymknięcia). Natomiast są do kupienia przejściówki, które posiadają pierścień przysłon w sobie i za ich pomocą (a nie z body czy z obiektywu) można sterować przymknięciem przysłony.
Z tego co widzę na załączonym przykładzie brak tam jest popychacza przysłony a więc Ty nie będziesz miał możliwości sterowania przysłoną w obiektywie Minolty (tak jak napisał Paweł, zdjęcia przy całkowicie otwartej przysłonie).

navi69ator
Początkujący

Witam!
Jako, że od wczoraj jestem posiadaczem nex-3 i stoję przed wyborem obiektywu(ów), mam do was ogromną prośbę. Potrzebuję uniwersalnej jasnej stałki 28-35, ew. jasnej 40-58 + ciemniejszej 12-21, innymi słowy czegoś do architektury oraz czegoś do całej reszty, ew. do obu naraz. Problem w tym, że temat szkieł manualnych jest mi obcy, wszystko co podpinałem do moich dotychczasowych body miało AF. I teraz jestem w kropce, bo mam do wyboru kupić voigtlandera za 1500-2000 zł i mieć spokój oraz sporą dziurę w kieszeni, albo zakupić kilka starszych konstrukcji za kwoty 10x mniejsze, tyle, że przy mojej wiedzy będzie to czysta loteria. Przeglądając różne fora (polskie i zagraniczne), natknąłem się co prawda na kilka interesujących pozycji, jednak ze znalezieniem ich na allegro było już nieco trudnej... Także, jeżeli znacie jakieś łatwo dostępne 'pewniaki' w przystępnej cenie, byłbym wdzięczny. No chyba, że rzeczywiście najlepszym wyborem będzie jakiś voigtlander (28mm f/2.0 / 35mm f/1.4)...

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

navi69ator napisał(a):

Witam!
Jako, że od wczoraj jestem posiadaczem nex-3 i stoję przed wyborem obiektywu(ów), mam do was ogromną prośbę. Potrzebuję uniwersalnej jasnej stałki 28-35, ew. jasnej 40-58 + ciemniejszej 12-21, innymi słowy czegoś do architektury oraz czegoś do całej reszty, ew. do obu naraz. Problem w tym, że temat szkieł manualnych jest mi obcy, wszystko co podpinałem do moich dotychczasowych body miało AF. I teraz jestem w kropce, bo mam do wyboru kupić voigtlandera za 1500-2000 zł i mieć spokój oraz sporą dziurę w kieszeni, albo zakupić kilka starszych konstrukcji za kwoty 10x mniejsze, tyle, że przy mojej wiedzy będzie to czysta loteria. Przeglądając różne fora (polskie i zagraniczne), natknąłem się co prawda na kilka interesujących pozycji, jednak ze znalezieniem ich na allegro było już nieco trudnej... Także, jeżeli znacie jakieś łatwo dostępne 'pewniaki' w przystępnej cenie, byłbym wdzięczny. No chyba, że rzeczywiście najlepszym wyborem będzie jakiś voigtlander (28mm f/2.0 / 35mm f/1.4)...


pod m39 niczego poniżej 50mm nie ma chyba że leica ale to będzie drogo, możesz poszukać czegoś pod bagnet minolta md na allegro w tej chwili są vivitary 28/2,5 ,35/2,8 i sigma 24/2,8
coś poniżej 24mm to już chyba tylko ebay jest kilka szkieł minolta md, które by Ci pasowały ale tanie nie są... z przedziału 40-58 polecam 45/2 50/1,4 i 58/1,2 dwa pierwsze są na allegro

wiem że niektórzy tez korzystają ze szkieł konica ar na allegro jest 50/1,8 i 35/2,8 dość tanio trudniej z przejściówką chyba bez ebay się nie obędzie

są jeszcze tak jak napisałeś nowe szkiełka i akurat Voigtlander ma fajne małe obiektywy tyle że swoje kosztują

navi69ator
Początkujący

Dzięki!
Właśnie zakupiłem nówkę vivitara 28/2.5, do tego taki adapter: http://allegro.pl/adapter-sony-e-nex-3- ... 83424.html . Mam nadzieję, że będzie pasował? Z zakupem innych obiektywów na razie się wstrzymam, zobaczę czy obrazek z vivatara przypadnie mi do gustu.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

navi69ator napisał(a):

Dzięki!
Właśnie zakupiłem nówkę vivitara 28/2.5, do tego taki adapter: http://allegro.pl/adapter-sony-e-nex-3- ... 83424.html" target="_blank . Mam nadzieję, że będzie pasował? Z zakupem innych obiektywów na razie się wstrzymam, zobaczę czy obrazek z vivatara przypadnie mi do gustu.


jeżeli kupiłeś tego vivitara http://allegro.pl/vivitar-2-5-28-minolt ... 36379.html to niestety ale kupiłeś złą przejściówkę ta co zakupiłeś jest do szkieł współczesnych czyli może podpiąć szkła minolta af, sony itd, a potrzebujesz przejściówki nex-minolta md

navi69ator
Początkujący

No tak... na allegro nie było żadnych przejściówek sony E - minolta MD, więc doszedłem do wniosku, że jedno i drugie to to samo. Mój błąd. W każdym razie napisałem już do sprzedawcy w tej sprawie, paczki chyba jeszcze nie wysłał więc powinno obejść się bez strat. Problem jest natomiast z tym właściwym adapterem, bo w sklepach internetowych znalazłem jedynie model za 500 zł... Napisałem też do jednego allegrowicza, który takowe sprzedawał, może jeszcze posiada jakiś egzemplarz.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

navi69ator napisał(a):

No tak... na allegro nie było żadnych przejściówek sony E - minolta MD, więc doszedłem do wniosku, że jedno i drugie to to samo. Mój błąd. W każdym razie napisałem już do sprzedawcy w tej sprawie, paczki chyba jeszcze nie wysłał więc powinno obejść się bez strat. Problem jest natomiast z tym właściwym adapterem, bo w sklepach internetowych znalazłem jedynie model za 500 zł... Napisałem też do jednego allegrowicza, który takowe sprzedawał, może jeszcze posiada jakiś egzemplarz.


spr pw

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

pawelszymanski6 napisał(a):


są jeszcze tak jak napisałeś nowe szkiełka i akurat Voigtlander ma fajne małe obiektywy tyle że swoje kosztują



Są jeszcze nieco tańsze używane Voigtlandery. Ja posiadam 25/4 Snapshot-Skopar na L39,
dałem za niego poniżej tysiąca. Bardzo przyjemna ogniskowa w NEX, jakość co najmniej przyzwoita... na tyle, że podczas ostatnich 2 wschodów nad Warta praktycznie nie zdejmowałem szkiełka. I poza tym ze jestem wściekły na siebie bo nie zauważyłem, że przełączyłem Nexa w jpgi i cały sobotni poranek robiłem w jpg'ach.. a do zdjęć krajobrazowych delikatnie mówiąc był to zły pomysł.....to jestem zadowolony. I ze szkła i z Nexa... wczoraj A900 wyciągnąłem na chwilkę tylko.. dziś przeleżała w plecaku....
Teraz czekam, aż dotrze dalmierzowy Nikkor 135/3,5 i przejściówka do Nexa...

profile.country.pl_PL.title
blacknumberone
Początkujący

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem "świeżym" posiadaczem nex-3. Moje pytanie dotyczy automatycznego powiększania obrazu przy ostrzeniu ręcznym. Rafiki pisał w tym wątku, że przydaje się lupka gdy robił zdjęcia bodajże Jupiterem z adapterem M39.
Ja zakupiłem adapter M42 i podpinam do niego "zebrę" Pancolara 1,8/50. W ustawieniach mam wybrany MF i wspomaganie MF a sam aparat w trybie M. I lupka mi nie pomaga. To jak z nią jest? Działa tylko z obiektywami E-mount?

Już po problemie, zaskoczyłem, że wybieramy opcję z menu a nie z automatu przy kręceniu pierścieniem ostrości. Tak czy siak jeszcze raz witam wszystkich. Przy najbliższej okazji wrzucę poglądowe fotki.