anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX5 a sprawa pamięci

ciekawy-----
Początkujący

NEX5 a sprawa pamięci

Witam :c37

Mam pytanie odnośnie takiej karty jak SanDisk Ultra SDHC 32GB class 10 i jej wydajności przy współpracy z NEX5n. Czy przy skonfigurowaniu aparatu do pracy na najwyższych detalach ta pamięć podoła, czy też będą utraty jakości i lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ciekawy napisał(a):

Witam :c37

Mam pytanie odnośnie takiej karty jak SanDisk Ultra SDHC 32GB class 10 i jej wydajności przy współpracy z NEX5n. Czy przy skonfigurowaniu aparatu do pracy na najwyższych detalach ta pamięć podoła, czy też będą utraty jakości i lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Pozdrawiam.


Witaj,

nigdy nie słyszałem, nie widziałem tekstów na ten temat, ani też nie zauważyłem z praktyki by karta pamięci wpływała na jakość zdjęć. Karta pamięci (a dokładniej prędkość zapisu i odczytu) mają wpływ na szybkość zapisu zdjęć z bufora na kartę. Szczególnie przydatne przy zdjęciach w trybie seryjnym oraz podczas nagrywania filmów. Szybkie karty to również, szybszy zrzucanie zdjęć/filmów z karty na komputer.

Więc jeśli chodzi o 10klasę to jest to bardzo szybka karta i w sumie ja preferuję tę klasę w aparatach z kartami SD.
Zatem jeśli tylko ta karta jest oryginalna i cena jest odpowiednia, to polecam rozważyć jej zakup pozytywnie :D

Dlaczego piszę o oryginale: karty wielu firm, ale przede wszystkim SanDisk, są bardzo często podrabiane. Z zewnątrz bardzo podobne, ale parametry i ich awaryjność już mocno odstaje od oryginału. Dlatego ja nie kupuję kart pamięci na allegro. Jedynie u stacjonarnych i sprawdzonych sprzedawców, których kanałem zakupu jest główny dystrybutor.


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ciekawy-----
Początkujący

kris napisał(a):

Karta pamięci (a dokładniej prędkość zapisu i odczytu) mają wpływ na szybkość zapisu zdjęć z bufora na kartę. Szczególnie przydatne przy zdjęciach w trybie seryjnym oraz podczas nagrywania filmów.



Mniej więcej też z taką opinią się spotkałem od znajomego, twierdząc też przy niedostatecznej prędkości wymiany danych bufor-->karta w trybach "szybkostrzałowych" (jak on o określił) lub nagrywaniu w maksymalnych rozdzielczościach filmów możne nastąpić pominiecie niektórych sekwencji. Ale niestety nie był już mi w stanie udzielić informacji czy wyżej wymieniona karta będzie miała taki problem w przypadku nex5n. ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie chciałbym podważać słów znajomego, ale jak już napisałem: nigdy w życiu nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, ani też nigdy w życiu nie przydarzyła mi się taka sytuacja, a zdjęć zrobiłem jakieś kilkaset tysięcy.
Jeśli prędkość zapisu będzie za niska, to:
- bufor się zapcha i aparat przestanie robić zdjęcia do czasu opróżnienia bufora (zapisu na kartę)
- czas od wyłączenia nagrywania, do nagrania kolejnego lub zrobienia zdjęć będzie dłuższym czasem czekania na zapis i opróżnienie bufora. Ale nie ma mowy na pomijanie klatek.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ciekawy-----
Początkujący

W takim razie czas dzisiaj odciążyć portfel o "kilka" zł :) Dzięki za odpowiedź.