anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw 2.8, który wybrać Sigma, czy Tamron - 17-50mm f/2.8

madzi------
Poszukiwacz

Obiektyw 2.8, który wybrać Sigma, czy Tamron - 17-50mm f/2.8

Witam wszystkich..

Potrzebuję - pomocy/rady :c2 w doborze sprzętu - są tu zapewne osoby które używają różnych produktów i są w stanie doradzić w co zainwestować.
Dysponuję: 18-55KIT, 35 1.8, 10-20
35 1.8 na imprezach np kościół ( ciemny kościół :c6 ) myślałem że będzie dobrym wyborem ale okazał się za "wąski" (tzn. doby wybór ale...)
18-55 trzeba by pracować na przysłonie 5.6 :?

Do wyboru widzę że są:
Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 - tą ceną jakoś można by jeszcze znieś, nie wiem co z jakością w porównaniu z innymi modelami

Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - tutaj cena rośnie :c3 , ale czy jakość też aż tak idzie w górę

No i nowy sony - którego po tym co czytałem na tym forum ciężko jeszcze dostać - nie ma testów tego obiektywu :c5 cena wyższa od Sigmy, a co z jakością

Czy pominąłem jeszcze jakieś modele - a może polecacie coś czego nie wymieniłem

aha
Spotkałem się jeszcze w sieci z Sigma 18-50 F/2.8 - z tego co czytałem kiepsko wypadł w teście - tutaj Tamron na pewno będzie lepszym wyborem

15 ODPOW. 15
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No niestety czasami trzeba wybrać ten właściwy egzemplarz 8-)

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

jeśli mogę ,
polowałem na tamrona 17-50 , kupiłem sigmę 17-70 2,8-4 , ogólnie jestem
B. zadowolony ,
a wady Hmm, faktycznie jest 2,8 praktycznie tylko na 17, 50-70 jest słabsze ,
ale jest ,
HSM jest super , a Os rewela ,

myślę że co byś nie kupił będziesz Happy , pod warunkiem że nie trafisz wadliwej sztuki

profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

To może i ja się wypowiem na temat jednego z obiektywów :c18

Tamron 17-50 f2.8
Chciałem na początku rozpisać się w samych superlatywach. Opisać, że bardzo dobrze trafiłem, bo ostry niesamowicie. Dobrze się użytkuje, zdjęcia wychodzą super, niedrogi, lekki. Może można się przyczepić do kilku rzeczy, ale ogólnie to przecież super obiektyw jeśli bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę.
Chciałem..., bo obiektyw właśnie się popsuł... :c9 :c12
Otóż jest on zrobiony z dosyć tandetnego plastiku, a przynajmniej tak mi się wydaje. Pękło coś w środku i nie działa pierścień zoom. Da się co prawda zoom'ować, wyciągając przednią część na chama, ale raz, że chyba w tym nie o to chodzi, dwa coś przy okazji można jeszcze popsuć. Obiektyw ma 3 miesiące, był dosyć sporo eksploatowany w tym czasie, no ale bez przesady. Nigdy nie upadł z jakiejś dużej wysokości, a przynajmniej nie przypominam sobie. Pewnego dnia zauważyłem, że pierścień zaczął jakoś ciężej chodzić. Z upływem dni robiło się coraz gorzej, aż po pewnym czasie pierścień zaczął się kręcić w kółko, a ogniskowa przestała się zmieniać :c3 . Dodatkowo elektronika w środku też szwankuje, bo ciągle wyświetla mi w Exif'ach 30mm, obojętnie na jakiej ogniskowej robię foty.
Teraz czeka go wizyta w serwisie. Pewnie wymienią na nowy, który może nie być tak ostry i znów trzeba będzie wysyłać do serwisu w celu poprawienia ostrzenia.

Dlatego szanowni użytkownicy tego forum i posiadacze aparatów z bagnetem A, jeżeli stać was na obiektyw Sony, to go kupcie. Nie wiem jak z Sigmą, ale pewnie z ostrością u nich też jaja są z 3/4 obiektywów (BF i FF od razu po zakupie). Dodam jeszcze co przeczytałem na jednym z forów jako ciekawostkę, że Tamron nie ma serwisu w Polsce. W Polsce obiektywy firmy Tamron są "naprawiane" (czyli pewnie wymieniane w większości przypadków na nowe) tylko jeśli mamy gwarancję. Po gwarancyjne musimy wysyłać do Niemiec, bo tam mają serwis. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, to chyba też przemawia na niekorzyść tego obiektywu.

profile.country.PL.title
ankhazam
Nowicjusz

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Tamrona akurat bezproblemowo działa w Gdańsku (FotoTechnika).
Co do opisywanej usterki <- mam identyczną przygodę po 5 latach katowania. Serwis wycenił naprawę na niecałe 200zł ;) Dodam, że mam wersję składaną w Chinach a nie Japonii. Pozdrawiam

madzi------
Poszukiwacz

Dzięki za wypowiedzi - temat 17-50 został zamknięty przed dwoma ostatnimi postami, hmm mam nadzieję że nie będzie tak źle.


Wiem że to już miejsce na nowy temat, ale co polecicie na np zdjęcia w plenerze, w rozsądnej cenie. Jako dodatek do 17-50, czy Sony 85 2.8 będzie ok czy może Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro - co polecacie

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Sony 85/2.8 a Sigma 70-300 to kompletnie coś innego. Jedynie co je łączy to 85 mm i to tyle.

Sony 85/2.8 fajna ostra stałka. Mała i lekka. Jak lubisz zoom w nogach to bierz odrazu :thumbsup:

Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro - fajne tele. Do tego odwzorowanie 1:2 na 300 mm i odległość ostrzenia 1 m.
Jakbyś chciał dla siebie jakieś motylki strzelić :c20

Ewentualne tele na plenery to rozpatrzyłbym jeszcze Sony 55-200. Małe ostre tele z bardzo przyjemnym obrazkiem ;)

Pozdrawia Starosta :grin: