anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do portretów i aktów

profile.country.PL.title
Hasky71
Nowicjusz

Obiektyw do portretów i aktów

Witam wszystkich. Jestem początkującym fotografem z dwuletnim stażem. Od kilku miesięcy mocno angażuje się w fotografie i chciałbym iść w tym kierunku. Niestety jestem samoukiem i mieszkam za granicą gdzie o kursy w języku polskim jest trudno dlatego proszę Was o pomoc.

Mam Sony Alpha 7 II. Jaki obiekty mam kupić do zdjęć portretowych oraz do aktów w studio. Od razu powiem że wolę parę stowek wydać więcej na lepszy obiektyw żeby później nie wydawać na kolejny.

Pozdrawiam
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj do zdjęć portretowych i aktów  przyda się obiektyw 50 mm, 85 mm, 135 mm, ale może też przydać się 35 mm albo 200 mm, wszystko zależy od tego jak duże studio posiadasz, na jak dużą odległość od fotografowanej osoby możesz sobie pozwolić i jak chcesz kadrować, czy całą osobę, czy np tylko twarz.

profile.country.PL.title
fotofraf.k.k
Nowicjusz

koniecznie 1 obiektyw czy może być zestaw. typowo w domu czy studio najlepiej sprawdza się ogniskowa 35mm polecam samayong 35mm ale ja jestem anachroniczny i lubię manualne szkła choć ten obiektyw jest pół manualny i ostrość łapie się kręcąc pierścieniem ostrości to ten obiektyw pięknie maluje.

profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

Jeśli to by miał być jeden obiektyw, to ja bym stawiał na 50mm 1,4 i najlepiej aby był ostry już od pełnej dziury

 

 

Pozdrawiam

Artur