anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw Plenerowy - zdjęcia ludzi w plenerze co wybrać

madzi------
Poszukiwacz

Obiektyw Plenerowy - zdjęcia ludzi w plenerze co wybrać

Jak w temacie - co polecacie (aktualnie do APS-C)? Temat w dziale obiektywy sony, ale nie koniecznie musi to być sony - ma to być dobra inwestycja? Na pewno chciałbym uzyskiwać ciekawie rozmyte tło(bokeh).
Zakres ogniskowych od 50mm w górę. Czy do 2tys można nabyć coś co posłuży... czy lepiej się wstrzymać i odkładać jeszcze np do 3.... 8-)

Tak przeglądając zastanawiam się czy satysfakcjonujące ujęcia uzyskam:
55-200mm f/4-5.6 - opinie dobre ale nie wiem czy nie za ciemny
rozważając powyższy zakup może zaczekać na nowy 55-300 mm f/4.5-5.6 SAM
powyższe dwa nie wiem jak ze światłem, Bokeh, itp

II
85 2.8
Samyang 85 f/1.4 - tutaj światło mi pasuje :c34 ale manual :c31
dodam jeszcze Tamron AF90mm SP F/2.8 - chyba jest to obiektyw do FF i nie wiem czy takie obiektywy można używać na APS-C :c18 :c18

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Ja polecałbym Ci kupić 85/2,8, może nawet znajdziesz używane, zeby nie tracić przy odsprzedaży i mając to szkło cieszyć się lub, jeśli ogniskowa się spodoba, a światła będzie mało, dozbierać do 85/1,4 :c20

Wprawdzie z ff, ale taki przykładowy portret z 85/2,8 :D
Generalnie szkło może sprawiać wrażenie ciemnego, ale jest w pełni używalne(wręcz morderczo ostre) od pełnej dziury ;)

madzi------
Poszukiwacz

kuraq napisał(a):

Ja polecałbym Ci kupić 85/2,8, może nawet znajdziesz używane, zeby nie tracić przy odsprzedaży i mając to szkło cieszyć się lub, jeśli ogniskowa się spodoba, a światła będzie mało, dozbierać do 85/1,4 :c20

Wprawdzie z ff, ale taki przykładowy portret z 85/2,8 :D
Generalnie szkło może sprawiać wrażenie ciemnego, ale jest w pełni używalne(wręcz morderczo ostre) od pełnej dziury ;)



Co do foty - to :smileythumbsup: :smileythumbsup: , świetnie to wygląda. Mówisz że od pełnej dziury ostro :) , przyznam że kiedyś się przymierzałem do tego modelu, ale jakoś nie doszło do zakupu.

Hmm może mnie przekonałeś :c34 - niestety nie mogę znaleźć używki, a brać tańszą o 100 zł używkę chyba nie ma sensu :c18

madzi------
Poszukiwacz

...wszyscy na wakacjach :c18 :c20 :question:

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Posiadam obiektyw 50mm/1.8 bardzo sobie chwalę, rzadko ściągam go z korpusu, planuje zakup 85mm/2.8, Tobie też na początek taki zestaw polecam.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

A czego oczekujesz i do czego konkretnie będziesz używać takiego szkiełka ?
Jedni w plenerze używają wyłącznie zoomów, a inni wyłącznie stałek. Każdy ma przecież własne preferencje. Stałka jest wymagająca, ale też często dostępniejsza cenowo. Zaś zoomy są albo ciemne albo drogie. Ale jedno jest pewne: zoomy są wygodne.


madzi napisał(a):

Tamron AF90mm SP F/2.8 - chyba jest to obiektyw do FF i nie wiem czy takie obiektywy można używać na APS-C :c18 :c18


Tak, można szkła FF używać na korpusach z matrycą APSC.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

madzi napisał(a):

chyba jest to obiektyw do FF i nie wiem czy takie obiektywy można używać na APS-C :c18 :c18


Każdy obiektyw FF możesz używać na APS-C!

85/2.8 też jest na FF ;)

Tamron 90/2.8 to typowy obiektyw specjalistyczny do makrofotografii.
Oczywiście z racji ogniskowej można robić nim portrety a rozmytym tłem, ale jakoś lepiej do tego celu nadaje się choćby wymieniony Sony 85/2.8 - trochę inna plastyka :)

Aktualnie skłaniam się ku propozycji kuraqa. 85/2.8 to fajne szkiełko.
Małe, szybkie i lekkie.

Zabawa z manualami wymaga wiele cierpliwości i wprawy.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak jak kris napisał: każdy wybierze coś innego - inna ogniskowa, stałka lub zoom.
Powyżej 50 mm w cenie sugerowanej przez Ciebie są dwa obiektywy stałoogniskowe: Sony 85/2,8 i Minolta 135/2,8. Ale jak widzisz, ogniskowa jest inna. Musisz więc wybrać ten, który będzie dla Ciebie odpowiedniejszy. Poza tym zoom to Sigma, Tokina lub Tamron 70-200 (210)/2,8, Minolta 70-210/4 (popularnie zwana flintą). A dlaczego te a nie inne? Bo jasny obiektyw pozwala na dużą kontrolę GO a Twoje pytanie dotyczy zdjęć ludzi w plenerze co nasuwa mi skojarzenie z portretami.
Co do bokehu to stałoogniskowe obiektywy mają według mnie ciekawszy bokeh ale to jest sprawa indywidualna (trzeba dużo zdjęć pooglądać a najlepiej samemu popróbować różnych rozwiązań aby mieć pojęcie o plastyce, rozmyciu tła itp. indywidualnych cechach obiektywów).
A, i jeszcze chciałem Cię ostrzec - obiektywy typu 70-200/2,8 są bardzo duże i bardzo ciężkie, nie każdemu to pasuje.

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Ja bym na Twoim miejscu troszkę dozbierał i wziął 85mm F1.4 :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przy obecnej cenie 85/1.4 to "troszkę" to naprawdę dużo.