anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oryginalne akumulatory NP-FM500H - pytanie do SFT

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Oryginalne akumulatory NP-FM500H - pytanie do SFT

Dyskusji w sieci jest mnóstwo - czy możecie udostępnić zdjęcia etykiet oryginalnych akumulatorów FM500H, jakie były w kompletach z aparatami lub do kupienia dodatkowo?

Może to by rozwiało dywagacje o oryginalności akumulatorów?

2 ODPOW. 2
oregon-----
Początkujący

Witam. Widzę że temat dość stary i nie został podjęty, jednak ciągle aktualny.
Na rynku jak wiadomo jest cala masa podrabianych baterii z Chin. Na pierwszy rzut oka wyglądają na oryginalne produkty Sony, niestety nie jest to prawdą. Wiem o tym ponieważ sam dałem się nabrać i kilka miesięcy temu kupiłem 2 takie baterie na Allegro. Baterie były w blistrze z hologramem , nic nie budziło moich wątpliwości. Niska była jedynie cena ale sprzedawca zapewniał, że zamyka działalność i likwiduje zapasy magazynowe. Dałem się skusić. Na szczęście jednak przed otwarciem blistrów zapytałem fachowców którzy z cała stanowczością stwierdzili iż są to pirackie podróbki, mało tego przestrzegli mnie przed stosowaniem ich. Baterie zwróciłem Allegrowiczowi , zwrócił pieniądze bez żadnych problemów , nie skomentował nawet mojej reklamacji z czego wywnioskowałem, że dobrze wiedział co sprzedaje. Poniżej zamieszczam zdjęcie oryginalnej baterii Sony NP-FM500H zakupionej wraz z aparatem Sony A300. Widać wyraźną różnicę pomiędzy pirackimi wyrobami.
Nie dajcie się nabrać. Oczywiście nie każdego stać na zakup drogich oryginałów. Tym polecam zamienniki znanych producentów. Sam używam wymiennie jeden taki akumulator Phottix Titan i jestem z niego naprawdę zadowolony. Pełna komunikacja z aparatem, duża pojemność, minimalna różnica na minus w porównaniu do oryginału. Nie mierzyłem tego dokładnie ale myślę, że nie jest to więcej niż 10/20 %.

profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

Witam
już pisałem kiedyś posta też na ten temat i na google zanalazłem co nieco.
przeczytaj posta

viewtopic.php?f=187&t=5873