anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Paprochy w obiektywie

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Paprochy w obiektywie

No i w morde... :c8

Wyciagam ostatnio 70-300 G i ku mojemu przerazeniu dostrzegam niepozadane ustrojstwo w glebi obiektywu.

Totalnie nie mam pojecia jak sie tam dostalo a na domiar zlego wlazlo tam gdzie za zadna cholere nie ma dostepu.Wyglada na paproch ale nie do konca.Obiektywu do makro nie posiadam wiec trudno mi to sfotografowac.

Generalnie to jest na srodku i wlasciwie nie wplywa na jakosc zdjec ale...ale tam siedzi.

Co w takich przypadkach serwuje sie pacjentowi?Mam go okolo 2 lat wiec i pewnie gwarancja nieaktualna.

Jestem sfrustrowany.Chcialem go sprzedac w mysla o 70-200 G a tu klapa :c31

edit kris:
zmieniłem tytuł na "coś-mówiący"

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Takie cuś to tylko serwis :c20
Chyba, że umiesz rozbierać sam obiektywy :question:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Update :c37 .
Zalaczam zdjecie.

Czy z tym do serwisu czy mozna cos pokombinowac we wlasnym zakresie?

Dziekuje,

Pozdrowionka

Zelmer
Początkujący

Monty napisał(a):

Update :c37 .
Zalaczam zdjecie.

Czy z tym do serwisu czy mozna cos pokombinowac we wlasnym zakresie?

Dziekuje,

Pozdrowionka



Hmm, wlasnie przed chwila tez ogladalem swojego gienka no i jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze moglo ci sie to przedostac poprzez otwor jak wysowasz zoom, bo w gienku jest troszke nietypowe to rozwiazanie....
Nie ma za bardzo jak tam dojsc, jedynie co by moglo pomoc to chyba sprezone powietrze i przedmuchac, ale moze to nie rozwiazac problemu tylko go "przesunac" gdzie indziej :c3

Ale rowniez jak moj przedmowca do takiej sprawy polecal bym servis.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

Ja w mojej 50-ce też miałem takie coś. Też się zastanawiałem jak, skąd. Też nie miało to wpływu na zdjęcia. No i też nie wiedziałem za bardzo co z tym zrobić. Jednak po pewnym czasie samo zniknęło :D . Nie wiem, gdzie jest teraz, ale ja na szczęście tego nie widzę :slight_smile: .

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

masthere napisał(a):

Jednak po pewnym czasie samo zniknęło :D . Nie wiem, gdzie jest teraz, ale ja na szczęście tego nie widzę :slight_smile: .


Pojawi się, gdy będziesz ewentualnie sprzedawał. I będzie miało kopię zapasową ;)