anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HVL-RLA lampa do makro

robert03-----
Początkujący

Sony HVL-RLA lampa do makro

Czy warto kupić tą lampę do makro jej cena to około 1200 zł, może ktoś jej używał ,proszę o pomoc.

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
spolghost1lgexk
Nowicjusz

to nie jest flash, tylko diodki.
opinie nie są pozytywne. ;-)

robert03-----
Początkujący

Więc jaka ,może lampa zewnętrzna sony HVL-F42AM z jakimś dyfuzorem ,proszę o pomoc.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Moim zdaniem najlepszą lampą do makro jest HVL-MT24AM
Zresztą - napisz PW do Szczupica, on posiada tę lampę i zapewne chętnie napisze coś więcej o niej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
robert03-----
Początkujący

To już nie moja półka cenowa,ale dziękuje za pomoc.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Są jeszcze takie dwie:
TUMAX DMF-880+Macro RING
Delta-drf-14

Niestety żadnej nie testowałem, choć chodziły po głowie. Na razie skończyło się na HVL-F42AM i czekam na nowy sezon :D

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

HVL-MT24AM to bardzo fajna lampka do makro :)

HVL-RLA nie ma sensu kupować bo tylko kasę wydasz a efekty będą kiepskie jak przy każdej lampie pierścieniowej (płaskie i nieciekawe światło bo padające pod złym kątem by pokazać głębie zdjęcia dodatkowo lampki takie doświetlają raczej tylko 1 plan ) :c20

Za takie pieniądze kupił bym HVL-F43AM i błyskał na WL sam tak się bawiłem z lampą HVL-F42AM i efekty były zadowalające :)

Jak byś chciał coś więcej wiedzieć to pisz :c34

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
Rubin1718
Początkujący

Posiadam lampę HVL-F42 AM czy mógłbyś mi doradzić jakiś dyfuzor do zdjęć makro czasami przeglądam w internecie dyfuzory własnej roboty , są może jakieś też gotowe w sprzedaży?