anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pas biodrowy

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pas biodrowy

:c37

Kupiłem dzisiaj pas biodrowy Lowepro S&F Deluxe Waistbelt. O taki:
http://img651.imageshack.us/img651/9555/gadzetyfotograficznekto.jpg

Obiecałem sobie oraz swoim plecom lżejszy sezon. Do tej pory używałem (na większe zlecenia) torby Lowepro Reporter D650 z dodatkowymi LensCase'ami i dyndającą lampą błyskową. Minimum 10-11kg to mocno obciążający klocek. Ciężko się z tym chodzi.
Od dłuższego czasu unikam toreb i plecaków i na wypady zabieram body do łapy i jednego LensCase wpiętego do paska od spodni (pewnie sporo osób z otoczenia zdążyło zauważyć). No ale to nie to samo co pas specjalnie do tego celu zaprojektowany. Dlatego kupiłem pas. Ten szerszy. Jest jeden model cieńszy, ale zdecydowanie wygodniej jest mi z tym modelem. Jak ktoś chce to można dopiąć do niego szelki (jeszcze wygodniej):
http://img842.imageshack.us/img842/7129/productimage1541.jpg
Ogólnie można różne torby do tego podpiąć (np. dzięki systemowi Slip Lock). Jak to u Lowepro - przemyślana sprawa.


Muszę przyznać, że fajne to. W ten i przyszły weekend przetestuję pas i postaram się coś więcej napisać. Dołączę również jakieś foto.
Po co ten wątek stworzyłem? Bo chcę wam pokazać inne rozwiązanie. Owszem - nie wszędzie i nie dla każdego to rozwiązanie jest dobre. Ja mam plecak, dwie torby i ten pas. I jeszcze mi mało, bo wiele jest różnych sytuacji, a opakowanie na aparat powinno być porządne i dopasowane do aktualnych potrzeb.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
57 ODPOW. 57
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:slight_smile:
:thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

Bertone napisał(a):

Bomba !
... a jaki mięciutki , kojąco działa - jutro wezmę do roboty i sobie noże i nabierki powtykam :nauseated_face: :slight_smile:




dobrzee :D tato mój chciał wziąć na wkrętarkę, wisy, młotek itd :D

profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

Sobota minęła, pas wypróbowany , miło jest mieć szkło przy sobie :thumbsup:
i jaki wygląd :c34
jak Lucky Luke :c34 :slight_smile:

armalite
Początkujący

Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem na górskie wycieczki, rower i inne takie "na szlaku"

Tylko tak sobie myślę - jak to jest z wygodą? Rozumiem, że mam pas, przy pasie dwa pokrowce na obiektywy i kaburę na aparat z trzecim szkłem. Do tego przydał by się jeszcze jakiś schowek na filtry, na osłony przeciwsłoneczne, zapasową baterię. OK - wystarczy.
Czy to się łatwo przekręca w zależności od potrzeb i czy za bardzo nie ciąży na tyłku? Czy ktoś z tym chodził cały dzień po górach?

Do tej pory używałem slinga, ale wygoda zmiany obiektywu (Lowepro AW200 i Benro 200) jest co najmniej wątpliwa. Z torbą jest lepiej i po mieście chodzę z nią, ale na wycieczki to się średnio nadaje.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

armalite napisał(a):

Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem na górskie wycieczki, rower i inne takie "na szlaku"

Tylko tak sobie myślę - jak to jest z wygodą? Rozumiem, że mam pas, przy pasie dwa pokrowce na obiektywy i kaburę na aparat z trzecim szkłem. Do tego przydał by się jeszcze jakiś schowek na filtry, na osłony przeciwsłoneczne, zapasową baterię. OK - wystarczy.
Czy to się łatwo przekręca w zależności od potrzeb i czy za bardzo nie ciąży na tyłku? Czy ktoś z tym chodził cały dzień po górach?

Do tej pory używałem slinga, ale wygoda zmiany obiektywu (Lowepro AW200 i Benro 200) jest co najmniej wątpliwa. Z torbą jest lepiej i po mieście chodzę z nią, ale na wycieczki to się średnio nadaje.


Hej,
wybacz, że dopiero teraz odpisuję - wcześniej nie widziałem Twojego pytania.
Myślę, że na górskie łażenie jak znalazł. Nie wiem, jak z rowerem - nie umiem sobie tego wyobrazić.
Im cięższa zawartość pasa, tym bardziej polecam zakup pasa wraz z szelkami. Wtedy i łatwiej się chodzi, ale też i biega :smileymrgreen:

Zaś co do kabury na body + szkło, to ja mam kaburę na różne graty, w której noszę portfel, body bez szkła, akusie, pilot i gdybym miał to mógłbym wrzucić jakieś filtry. Nie widzę sensu zakupu do pasa kabury na body z zapiętym szkłem. Myślę, że wygodniej jest mieć tak, jak ja mam.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

O jak dobrze , że się temat odkopał :nauseated_face:
Czy można gdzieś jeszcze dostać znaczy kupić "utility case" ?

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Bertone napisał(a):

O jak dobrze , że się temat odkopał :nauseated_face:

sam się nie odkopał, znam czeskiego krteka :smileyhappy:



Bertone napisał(a):

Czy można gdzieś jeszcze dostać znaczy kupić "utility case" ?


nie potrafię nigdzie znaleźć nazwy tego, który mam ja, ale jest identyczny, jak ten tutaj:
S&F Utility Bag 100 AW

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
koniu_88
Początkujący

Ja w przyszłości planuję kupić pas i kamizelkę ;) Nie mam kamizelki klubowej sony to sobie kupię lowepro ;)

Ciekawym produktem lowepro wydaje mi się ten futerał: http://torbylowepro.pl/pokrowce/lowepro%20...%200-aw,1229s