anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pas biodrowy

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pas biodrowy

:c37

Kupiłem dzisiaj pas biodrowy Lowepro S&F Deluxe Waistbelt. O taki:
http://img651.imageshack.us/img651/9555/gadzetyfotograficznekto.jpg

Obiecałem sobie oraz swoim plecom lżejszy sezon. Do tej pory używałem (na większe zlecenia) torby Lowepro Reporter D650 z dodatkowymi LensCase'ami i dyndającą lampą błyskową. Minimum 10-11kg to mocno obciążający klocek. Ciężko się z tym chodzi.
Od dłuższego czasu unikam toreb i plecaków i na wypady zabieram body do łapy i jednego LensCase wpiętego do paska od spodni (pewnie sporo osób z otoczenia zdążyło zauważyć). No ale to nie to samo co pas specjalnie do tego celu zaprojektowany. Dlatego kupiłem pas. Ten szerszy. Jest jeden model cieńszy, ale zdecydowanie wygodniej jest mi z tym modelem. Jak ktoś chce to można dopiąć do niego szelki (jeszcze wygodniej):
http://img842.imageshack.us/img842/7129/productimage1541.jpg
Ogólnie można różne torby do tego podpiąć (np. dzięki systemowi Slip Lock). Jak to u Lowepro - przemyślana sprawa.


Muszę przyznać, że fajne to. W ten i przyszły weekend przetestuję pas i postaram się coś więcej napisać. Dołączę również jakieś foto.
Po co ten wątek stworzyłem? Bo chcę wam pokazać inne rozwiązanie. Owszem - nie wszędzie i nie dla każdego to rozwiązanie jest dobre. Ja mam plecak, dwie torby i ten pas. I jeszcze mi mało, bo wiele jest różnych sytuacji, a opakowanie na aparat powinno być porządne i dopasowane do aktualnych potrzeb.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
57 ODPOW. 57
profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zapewne jest fajny. Widziałem kilka toreb tej firmy - ba, nawet kupiłem (nie dla mnie, ale jednak).
Niestety nie kupiłbym przez internet, bez wcześniejszego sprawdzenia osobistego.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

No ja niestety niemam mozliwości sprawdzenia, więc dlatego pytam :c18

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Oglądałem pas CL i moim zdaniem szkoda na niego kasy - w LP montujesz kieszenie/pokrowce w oddzielnych szlufkach, w CL nie ma takowych, więc sprzęt "lata" po pasie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lars napisał(a):

Oglądałem pas CL i moim zdaniem szkoda na niego kasy - w LP montujesz kieszenie/pokrowce w oddzielnych szlufkach, w CL nie ma takowych, więc sprzęt "lata" po pasie.


:shock: :shock: :shock:
http://img399.imageshack.us/img399/6227/doh4773549sc5.gif http://img399.imageshack.us/img399/6227/doh4773549sc5.gif http://img399.imageshack.us/img399/6227/doh4773549sc5.gif

jeśli tak to wygląda, to faktycznie szkoda sobie nim zawracać głowę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Ma naszyte 4 czy 5 pionowych pasków, które podtrzymuje ten, na którym wieszamy kieszenie/pokrowce. Odległość między tymi pionowymi to ca 18-20 cm, co niniejszym gwarantuje, że wszystko lata po pasie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Dla mnie to kolejny dowód, że albo Lowepro albo nic.
Szkoda tych pozornych oszczędności - zwłaszcza, że nasz sprzęt swoje kosztuje ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Wychodzę z podobnego założenia.

Przetestowałem z ciekawości, tudzież z głupoty, sporo toreb, pokrowców, pasków, plecaków i prawda jest taka, że to co wygląda prawie jako Lowepro/Kata/Naenu/NG (subiektywna czołówka producentów), jest prawie tak dobre, ino to "prawie" jest wielce ryzykowne, lub w najlepszym wypadku niepraktyczne.

Żeby było jasne - żadna z wymienionych przeze mnie firm nie robi produktów idealnych, trzeba decydować się na mniejsze lub większe kompromisy, ale gwarantują jakość, której pozostali nie mają.

Doświadczony w swoich różnych, dziwnych zabawach sprzętem wojskowym czy turystycznym mam pełną świadomość, że kupując dobry produkt minimum 20% płacę za markę czy logo, jednak pozostała część to wytrzymałe, sprawdzone materiały, technologia i wiedza poparta praktyką.


No i jeszcze jedna mądrość: jesteśmy za biedni, by kupować złe rzeczy. 8-)

profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

Lars napisał(a):

Oglądałem pas CL i moim zdaniem szkoda na niego kasy - w LP montujesz kieszenie/pokrowce w oddzielnych szlufkach, w CL nie ma takowych, więc sprzęt "lata" po pasie.



Gdzieś czytałem, że pewne osoby właśnie sobie to cenią, gdyż szybko z boku mogą przesunąć cais'a na tył.
A jak z wykonaniem gąbki tej od zewnetrznej strony ?
Teraz mam troche mętlik, bo Lowepro pas S&F Light Belt niema chyba żadnej gabki od wewnatrz? (Chodzi mi dokladnie o kręgosłup)

Bo jeśli w pasie CL jedynym minusem jest to co pisał "Lars" , że niema oddzielnych szlufek, to można byłoby sie pobawic i zrobić sobie je samemu :D

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

PriQso napisał(a):

pas S&F Light Belt niema chyba żadnej gabki od wewnatrz?


nie jest to jakaś gruba gąbka ale jest siatka z miękką wkładką.

PriQso napisał(a):

Bo jeśli w pasie CL jedynym minusem jest to co pisał "Lars" , że niema oddzielnych szlufek, to można byłoby sie pobawic i zrobić sobie je samemu


mój tato zawsze mi mówił "fabryki się nie poprawia" ale jak chcesz.
Poczekaj może kiedyś zobaczymy się na jakimś plenerze, dotkniesz, zobaczysz, opisać każdy element z osobna i materiał jakim jest wykonany ciężko.