anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera SAL 18-135mm F3.5-5.6 SAM

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera SAL 18-135mm F3.5-5.6 SAM

W dniu dzisiejszym premierę miał obiektyw 18-135mm F3.5-5.6 SAM

http://img225.imageshack.us/img225/173/sal18135akopia.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/3905/sal18135angleakopia.jpg



Krótka specyfikacja DT 18 — 135 mm F3,5-5,6 SAM :
Grupy-elementy obiektywu: 11, 14
Kąt widzenia na aparacie formatu APS-C (w stopniach): 18
Min. odległość między przetwornikiem obrazu a obiektem (m): 0,45
Maks. powiększenie: 0,25
Średnica filtra (mm): 62
Wymiary (maks. średnica x długość, mm): 76 x 86
Waga (g): 398

Więcej informacji na stronie SONY.pl

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
33 ODPOW. 33
profile.country.pl_PL.title
Thanatos
Poszukiwacz

Miałam wczoraj okazję przez chwilę pobawić się tym szkiełkiem podpiętym do A77.
Uważam że jest to godny następca 16-105 - całkiem szybki, lekki, cichy. Fakt - szkoda, ze nie zaczyna się od szerszego kąta...
Dibo - dla Ciebie może ten obiektyw wydaje się zbędny jednak z mojego punktu widzenia wygląda to zupełnie inaczej. Sony z powodu braku takiego szkła chociażby w kitowych zestawach w aktualnej ofercie traciło wielu potencjalnych użytkowników swoich lustrzanek.
Osobiście z niecierpliwością czekam aż 18-135 pojawi się w końcu w dystrybucji... ;)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ja mam tylko nadzieję, że nie zabije ceną - 18mm to dla mnie bardzo szeroko - dotychczas korzystałem z minoty AF 28-80 i Tamrona 28-300.
Fajnie by było gdyby był zbliżony ceną do Sigmy 18-125.

profile.country.pl_PL.title
Thanatos
Poszukiwacz

Nawet jeśli cena na początek będzie odstraszać, to po "pierwszym szale" ustabilizuje się i z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to szkło na każdą kieszeń. Co prawda rynek foto rządzi się swoimi specyficznymi prawami ale bądźmy dobrej myśli ;)

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Cena ma być na poziomie 500$ czyli w EU będzie to coś koło 500 euro.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Na tym poziomie jest w przedsprzedaży, można liczyć, że dość szybko będzie trochę taniej.

Jeśli będzie optycznie na poziomie 16-105, to na pewno zrobię zamianę. 2mm na szerokim końcu z reguły nie potrzebuję, natomiast te dodatkowe 30 na długim bardzo mi się przyda.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Thanatos napisał(a):

Sony z powodu braku takiego szkła chociażby w kitowych zestawach w aktualnej ofercie traciło wielu potencjalnych użytkowników swoich lustrzanek.


Masz rację Ewciu, to bardzo ważny argument, który często jest pomijany z perspektywy osób już będących w systemie. :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Lajam napisał(a):

Thanatos napisał(a):

Sony z powodu braku takiego szkła chociażby w kitowych zestawach w aktualnej ofercie traciło wielu potencjalnych użytkowników swoich lustrzanek.


Masz rację Ewciu, to bardzo ważny argument, który często jest pomijany z perspektywy osób już będących w systemie. :thumbsup:



Tylko, że obiektyw w cenie porównywalnej z 16-105 nie nagoni użytkowników tańszych puszek(przynajmniej na tłumy bym nie liczył).

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

To ja przypomnę, że były takie czasy gdy SAL16105 był obiektywem kitowym do A700. Różnica body a body+kit wynosiła około 1000zł.
Być może tu będzie podobnie?

Raven------
Początkujący

Z tego co wyczytałem pojawi się w zestawach z A37, A57 oraz A65 - oznaczenie M.

A57M na Amazon 999$ - czyli myślę, że u nas ok. 4k zł.
Biorąc pod uwagę zestaw A57K (SAL1855) aktualnie w cenie 2999zł to zapowiada się ciekawie.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

No i dotarł do mnie 18-135 (z zestawu).
Pierwsze wrażenia - optycznie bardzo zbliżony do 16-105, SAM działa znakomicie (to już nie tem sam silnik, co w pierwszych tego typu obiektywach), wreszcie mam namiastkę DMF w A55 :thumbsup:
Może w weekend uda mi się potestować dokładniej, to wrzucę jakieś zdjęcia. Na razie jestem bardzo zadowolony :-)

Michał Koziara