anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PROBLEM Z LAMPĄ, POMOCY ;<

oldguest
Początkujący

PROBLEM Z LAMPĄ, POMOCY ;<

Witam, mam problem z lampą Metz 36, mianowicie nie chce błyskać.
Gdy ją włączam zielona dioda kontrolna się świeci, gdy ustawiam ostrość tzn ( ta czerwona z przody też) ale lampa nie błyska, przy różniastych ustawieniach. Mogla się przepalić? dałoby się coś z tym zrobić? proszę o pomoc.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Każda lampa ma przycisk "błysk testowy" lub podobny. Czy naciśnięcie tego przycisku wyzwala błysk? Jeśli tak, to może coś ze stykami - przetrzyj isopropanolem styki w lampie i aparacie.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Każda lampa ma przycisk "błysk testowy" lub podobny. Czy naciśnięcie tego przycisku wyzwala błysk? Jeśli tak, to może coś ze stykami - przetrzyj isopropanolem styki w lampie i aparacie.




niestety ten mały przycisk nic nie wyzwala, naciskam go do woli i nic. tez jak jest druga dioda oczekiwania po pstryknięciu też nie świeci.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

coolds napisał(a):

niestety ten mały przycisk nic nie wyzwala, naciskam go do woli i nic. tez jak jest druga dioda oczekiwania po pstryknięciu też nie świeci.


Więc wygląda na to, że uszkodzona jest lampa. A co jest uszkodzone, tego na forum nie stwierdzimy. Sugeruję oddanie do serwisu.
Kto naprawia Metza? :c18

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

też miałam problem z tym ustawianiem pod jakim kątem ma błyskać, błyskała tylko o kącie 45 stopni. ma to jakiś wpływ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wygląda na to, że coś tam nie styka pewnie. Jak masz zdolności mechaniczno-elektroniczne, możesz rozebrać i stwierdzić. A błyskać powinna w każdej pozycji przecież.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

kurczę ; < niestety nie mam takich zdolności, więc zostaje tylko serwis? pewnie będzie to drogie, zastanawiam się czy nie lepiej byłoby już kupić nowej bo za tą zapłaciłam 200 zł, atak z innej beczki, mógłbyś mi polecić jakąś tanią lampę? tak własnie do 200 zł.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeśli używasz automatyki, to Ci polecę jedynie systemowe/firmowe lampy HVL-42/43.
Jeśi uzywasz manualnych ustawień to jest cała gama lamp Minolty, choćby HS5400, abo nowsza HS5600D, która wspópracuje z :c56 ale jest dość nieprzewidywana.
I oczywiście lampy o mniejszej mocy, ale głowice tyko w pionie się obracają.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


Kto naprawia Metza? :c18




właśnie, gdzież ja mam ją oddać... ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Np. TU?
Nie wiem, :c49 w :c50

------------------------------
fotoamator