anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SAL 1855 do Alfa a200K

falkof790
Początkujący

SAL 1855 do Alfa a200K

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum.
Mam mały problem z w/w zestawem. Alfę a200K kupiłem z kitem 18-70 jednak po 11000 zdjęć padł AF. Kupiłem więc używany SAL1855 i mam problem bo obiektyw nie ostrzy w zadowalający sposób - zdjęcia są trochę nie ostre.
Pytanie:
czy ten obiektyw w ogóle jest kompatybilny z a200K (bo na stronie sony nie ma go w obiektywach do tego modelu, jest tylko w modelu a200)?

Drugie pytanie: jeśli jednak taki zestaw powinien działać poprawnie to w czym jest problem? (zepsuty kit 18-70 ostrzy poprawnie na manualu choć trzeszczy jak diabli przy włączaniu). Czy kupiłem uszkodzony obiektyw? (nie mam innego body np. takiego gdzie obiektyw ten był sprzedawany jako kit by to sprawdzić)

Proszę o pomoc

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

falkof790 napisał(a):

czy ten obiektyw w ogóle jest kompatybilny z a200K (bo na stronie sony nie ma go w obiektywach do tego modelu, jest tylko w modelu a200)?

Drugie pytanie: jeśli jednak taki zestaw powinien działać poprawnie to w czym jest problem? (zepsuty kit 18-70 ostrzy poprawnie na manualu choć trzeszczy jak diabli przy włączaniu). Czy kupiłem uszkodzony obiektyw? (nie mam innego body np. takiego gdzie obiektyw ten był sprzedawany jako kit by to sprawdzić)


Witaj,

a200K to to samo co a200. Literka K oznacza tylko, że aparat jest w zestawie z obiektywem 18-70. Czyli odpowiadając - jest kompatybilny.

Co do drugiej kwestii, proszę wstawić zdjęcia tych nieostrości.
Bez tego to trochę wróżenie z fusów. ;)

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

:c37
Oznaczenie A200K to nie nowy model a zestaw. Zestaw - aparat Sony Alfa A200 z obiektywem 18-70 tzw. kit czyli zestaw podstawowy. Obiektyw 18-55 był obiektywem nowszym, jego produkcja zaczęła się później niż modelu A200 dlatego jest on dodawany jako kit do nowszych aparatów. Jeżeli chodzi o kompatybilność to wszystkie obiektywy z mocowaniem A (Sony / Minolta AF) powinny działać poprawnie. Natomiast w dobie cyfrowej fotografii, oglądania zdjęć w bardzo dużych powiększeniach, nowych technologii pojawiło się (lub stało się częściej występujące niż w przypadku aparatów na film) zjawisko front focus / back focus. Oznacza to, że aparat może z niektórymi obiektywami ostrzyć troszkę przed lub troszkę za obiektem. I być może w połączeniu Twojego korpusu i tego obiektywu to zjawisko występuje. Ale nie dotyczy to wszystkich obiektywów ale tego konkretnego egzemplarza. Musiałbyś przeprowadzić tzw. test bateryjkowy lub test na front focus / back focus (ff/bf). W internecie jest od groma opisów jak to wykonać. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć to napisz, wyjaśnię. Jeżeli okaże się, że obiektyw ma taką przypadłość to możesz oddać go (w zależności od tego jak, gdzie i kiedy kupiłeś) lub odesłać korpus z obiektywem do serwisu do kalibracji.