anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 50-150 f2.8

markwiatek
Początkujący

Sigma 50-150 f2.8

Witam ponownie po dlugiej nieobecnosci, mam pytanko odnosnie tego obiektywu, zastanawiam sie dlaczego jest tak malo popularny. Wlasnie go kupilem i wydaje mi sie ze jest warty zainteresowania.

9 ODPOW. 9
armalite
Początkujący

Mając dość kasy na to szkło wolałbym jeszcze dozbierać i kupić 70-200.
Po pierwsze - jest lepszy optycznie, po drugie ma fajniejszy zakres ogniskowych.
Choć z drugiej strony można się pokusić o taki zestaw - Tamron 17-50, Sigma 50-150 i Sigma 150-500. Też brzmi nieźle :)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Największym minusem tego szkła jest to że jest to obiektyw na apsc czyli na korpusie pełnoklatkowym będężie winietował :-(

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
markwiatek
Początkujący

Szczupic napisał(a):

Największym minusem tego szkła jest to że jest to obiektyw na apsc czyli na korpusie pełnoklatkowym będężie winietował :-(



Jest to minus ale tylko dla pelnej klatki ;) . Natomiast dla apsc jest akurat, jest mniejszy, lzejszy i przynajmniej w anglii duzo tanszy niz 70-200. Ostatnio byly w promocji o polowe tansze niz sigmy 70-200. Obiektyw od kilku lat na rynku a bardzo ciezko znalezc zdjecia z niego czy testy. Prawie jakby nie istnial

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No to czekamy na foty.

markwiatek
Początkujący

sadam napisał(a):

No to czekamy na foty.


Obiektyw wyladowal w serwisie, front focus :( , powinien wrocic pod koniec tygodnia. W niedziele jade na wakacje wiec mam nadzieje ze bedzie na czas. Jak nie zdaza to chyba odbiore bez naprawy i oddam ponownie po wakacjach. Napewno jak obiektyw bedzie po naprawie to foty beda :c20

armalite
Początkujący

markwiatek napisał(a):

sadam napisał(a):

No to czekamy na foty.


Obiektyw wyladowal w serwisie, front focus :( , powinien wrocic pod koniec tygodnia. W niedziele jade na wakacje wiec mam nadzieje ze bedzie na czas. Jak nie zdaza to chyba odbiore bez naprawy i oddam ponownie po wakacjach. Napewno jak obiektyw bedzie po naprawie to foty beda :c20



A po co Ci wadliwy obiektyw? Bez sensu... Przy takich ogniskowych głębia ostrości papierowa może nie jest, ale i tak będziesz miał problem z pozytywnym odbiorem przyszłych fotografii. Ja bym zostawił w naprawie, lepiej cieszyć się sprżetem po powrocie niż wkurzać w czasie wyjazdu. Gwarantuję, że szybko stracisz do niego serce jak będzie co chwila przestrzeliwał...

Tommygun------
Początkujący

hmm... no i co z fotkami z tej sigmy? :c13

Jeżeli ktoś planuje pozostanie w aps-c, to ta sigma ma (jak dla mnie) większy sens niż pełnoklatkowe "odpowiedniki" 50-150/2.8, tj 70-200 używane na aps-c.
Interesuje mnie garść wrażeń z używania tego szkiełka, sample w sieci są ale z wersji I, która nie była dostępna z naszym mocowaniem, werja II jest w kilku miejscach poprawiona.
Jak z szybkością silnika, powtarzalnością focusa (liczę, że sigma jest już wyregulowana), jakie plusy/minusy?

markwiatek
Początkujący

Witam po prawie rocznej przerwie, obiektyw mimo dwukrotnej wizyty w serwisie ( drugi raz z aparatem) mimo ich zapewnien wykazuje nieprawidlowosci (ff). Poszedl na polke i mial byc sprzedany. Jednakze zmienilem aparat na a77 , z mikroregulacja AF, mimo to w dalszym ciagu jest zle, AF wciaz sie myli, raz ustawia przed punktem , raz za. Moze jestem zbyt wybredny ale oczekiwalem wiecej od tego obiektywu , jeszcze nad nim troszke popracuje ale prawdopodobnie pojdzie na sprzedaz

profile.country.pl_PL.title
adklicz56
Początkujący

Niedawno okazyjnie (poniżej 1300 pln) kupiłem używaną Sigmę 50-150 II EX DC HSM na Allegro. Podpinam ją do A580. Zrobiłem do tej pory jeden fotoreportaż koncertowy:


http://pl.wikinews.org/wiki/Rocket_Festiwal_2013_w_Warszawie_-_fotoreporta%C5%BC


Generalnie jestem zadowolony. Szkło lekkie, rozmiarami i wagą podobne do "flinty", ale ma lepsze światło i mniej abberuje na maksymalnej "dziurze". Rozmiar filtra 67 mm idealnie pasuje do Tamrona 17-50/2.8. :wink:

Autofocus powtarzalny, celny, nawet w warunkach koncertowych rzadko się gubi. Mój egzemplarz jest ostry, ale ma lekki front-focus - właśnie zastanawiam się nad wysłaniem go do kalibracji.