anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 100/2.8 macro

robert03-----
Początkujący

Sony 100/2.8 macro

Proszę o pomoc w sprawie funkcji limit i full w tym obiektywie oraz funkcji blokady ostości .Sprawa niby błaha ale mam problem z tymi funkcjami bo tak naprawdę to nie potrafię sobie z tymi funkcjami poradzić a nie chcę uszkodzić tego obiektywu.
Proszę o pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A zauważyłeś, jak długo trwa przeostrzenie z nieskończoności do minimalne? Limit jst właśnie po to, by ograniczyć zakres i przez to przyspieszyć działanie AF. A blokada ostrości? Jak sama nazwa wskazuje służy do zablokowania ostrości - po wyostrzeniu, nawet jeśli puścisz spust.

------------------------------
fotoamator
robert03-----
Początkujący

A w praktyce kiedy używać funkcji limit a kiedy funkcji full?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

robert03 napisał(a):

A w praktyce kiedy używać funkcji limit a kiedy funkcji full?


moim skromnym zdanie praktyczniej jest używać do każdy normalnych zastosować trybu "limit", a tam gdzie chcemy zbliżenia/macro włączyć "full".

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
robert03-----
Początkujący

Generalnie zakupiłem ten obiektyw do zastosowań w makro pozostaje jeszcze ostrzenie ręczne,ale tak naprawdę zobaczę jak to wygląda w praktyce,w każdym bądż razie dziękuje za pomoc.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Limitera można włączyć w 2 pozycjach :)

Limiter ustawia Ci zakres w jakim będzie pracował (ostrzył) obiektyw :c34
Możesz ustawić tak by obiektyw ostrzył Ci w przedziale od nieskończoności do 60 cm albo ostrzył w trybie dużych zbliżeń czyli od 35cm do 60 cm (są to odległości do matrycy)

Czyli w praktyce przy codziennym używaniu blokujemy limiter by obiektyw nie przelatywał całego zakresu i dzięki temu szybko ustawiał ostrość a gdy chcemy pobawić się w powiększenia ustawiamy limiter by obiektyw ostrzył tylko z bliska 8-)

Wartości mogą być minimalnie inne ponieważ posiadam najstarszą wersje tego obiektywu produkowaną jeszcze przez Minolte :c34

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
Tommygun------
Początkujący

Przy "prawdziwym" makro i tak szybko dojdziesz do wniosku, że ostrość ustawia się ręcznie a raczej balansując ciałem w przód i w tył. :c10
Do pozostałych zastosowań ustaw na limit.