anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony 50 mm 1.4 czy sony 50 mm 2.8

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

sony 50 mm 1.4 czy sony 50 mm 2.8

Witam

co wybrać obiektyw sony 50 mm 1.4 czy sony 50 mm 2.8. nie miałem z nimi do czynienia, w testach wychodziło, że ten drugi ma lepszą jakość obrazu no i makro.

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a można wieedziec jaki Ty masz z wymienionych i jak go oceniasz

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie mam żadnego obiektywu 50 mm :smileyhappy:.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Ja miałem 50/1.4 przez pewien okres czasu. Obiektyw był bardzo fajny, przyjemnie rysował. Jednak za cenę nowego 50/1.4 wolałbym wziąć zestaw 35/1.8 + 85/2.8.


Takie połączenie lepiej się sprawdzi w szerszym zakresie sytuacji - 35 możesz używać do ciaśniejszych miejsc, a 85 to obiektyw typowo pod portret.


Jeśli już miałoby to być 50mm, to zastanowiłbym się nad 50/1.8 lub 50/1.7. Nie mając w perspektywie FF, oba oibektywy dobrze sprawdzą się na APS-C.


50/2.8 do portretu ? Nie wiem, czy to dobry wybór - fakt, jest niezmiernie ostry, ale w portrecie nie zawsze jest to pożądane.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

też o nich myslałem (35 i 85) ale od pewnego czasu najbliższy jest mi 50 2.8 właśnie ze względu na ostrość, do portretu się nada i do pszczółki, jednakże póki co nie mialem żadnego w ręce, a gdybym mógł ich porównać to odpowiedz byłaby jaśniejsza bo w jego cenie to dodatkowo mialbym jeszcze 50 1.8 (czy tam za niewielką dopłatą) ale póki co po lekturze testów najbardziej ostry i najsolidniej wykonany wydaje sie 50 2.8, choć cały czas zastanawiam sie równiez nad 50 1.4, może na targach zobacze jak się prezentują

profile.country.pl_PL.title
popoo1
Nowicjusz

pytanie czy na targach będzie możliwość sprawdzenia tych obiektywów. Ja bym brał tę f/1.8. Zawsze można odsprzedać jak się nie sprawdzi




profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Z dotyczasowych praktyk nie było możliwości sprawdzenia obiektywu - zresztą nie widzę powodów aby to robić, bo po pierwsze jest gwarancja, po drugie żadne problemy z nimi nie występują. Ja rozumiem, jakbyś brał Tamrona 17-50/2.8 gdzie faktycznie istniała seria obiektywów, gdzie jeden egzemplarz drugiemu nierówny. :wink:


Można brać w ciemno : )


Polecam.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

popoo1 wrote:


pytanie czy na targach będzie możliwość sprawdzenia tych obiektywów. Ja bym brał tę f/1.8. Zawsze można odsprzedać jak się nie sprawdzi

Jeżeli pod pojęciem sprawdzenie masz na myśli kupno konkretnego egzemplarza i sprawdzenie, czy poprawnie działa to tak jak napisał Lajam - jest gwarancja, jest niezgodność towaru z umową, zawsze można z tego skorzystać. Jezeli chcesz się przekonać, który obiektyw jest lepszy, który obiektyw będzie dla Ciebie i chcesz popodpinać każdy i porównać to Sony nie prowadzi wypożyczalni sprzętu na targach. Ale jest dużo osób, dużo kolegów posiadających takie obiektywy. Może ktoś udostępni swój sprzęt abyś mógł się przekonać o różnicach w tych obiektywach (choć wydaje mi się, że w jendolitych warunkach i przez tak krótki okres czasu użytkowania nie zobaczysz różnicy).

Jedyną firmą prowadzącą wypożyczalnie na targach była firma k-konsult - dystrybutor Sigmy i wypożyczali na czas targów sprzęt Sigmy (do różnych systemów).

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a ja im więcej czytam tym większy mam mętlik czy żeczywiście brać 35 1.8 i 85 2.8 czy lepiej 50 1.4 czy 50 2.8, ktos kiedys napisał że ma wiele 50 i żadnej by nie oddal bo każda inaczej rysuje