anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A200 i lampy studyjne

GieniomaN-----
Początkujący

Sony A200 i lampy studyjne

Witam

Zwracam się zapytaniem dotyczącym wyzwalania lamp poprzez adapter gorącej stopki (wyposażonym w złącze synchro) np. coś takiego Pixel TF-323 z ADI. Lampy studyjne jakie chcę wyzwalać to Quantuum SQ-201.
I teraz moje "lamerskie" pytanie :c7

- czy podczas wyzwolenia migawki będzie występował przdbłysk (jak w wbudowanej lampie),
pytam bo będzie to mój pierwszy kontakt z lampami studyjnymi
- drugie "pytanie" to czy jeśli kupiłbym adapter gorącej stopki jak w/w lub podobny lecz zamiast możliwości podłączenia do niego bezpośrednio lampy ze złączem sony (mam możliwość tanio kupić lampę yongnuo YN-560 ze stopką do nikona) będzie ona działać prawidłowo w odpowiednim adapterze gorącej stopki. No i jeśli będzie działać, to czy jeśli ustawię lampę do pracy w trybie manualnym czy będą występować przedbłyski które skłoniły mnie do napisania tego posta.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

GieniomaN napisał(a):

- czy podczas wyzwolenia migawki będzie występował przdbłysk (jak w wbudowanej lampie)


Nie będzie przedbłysku.

co do drugiego pytania najistotniejsze jest odpowiedzenie na pytanie jakie jest napięcie tej lampy na stopce. Bezpieczne jest 6V. Przy wyższym niż 12V można uszkodzić elektronikę aparatu.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Choć Lajam już odpowiedział na pytania to może nie pogniewasz się jak dopiszę kilka słów.
Lampy studyjne pracują tylko w trybie manualnym gdyż tylko w nim tak naprawdę możemy mieć całkowitą kontrolę nad światłem (a po to zamykamy się w studio aby zrealizować nasze zamierzenia dokładnie tak jak zaplanowaliśmy). Więc żadne przedbłyski nie są potrzebne. Adapter, który zamierzasz kupić (który wymieniłeś w pytaniu) jest adapterem umożliwiającym podłączenie do aparatu ze stopką Sony/Minolta kabla synchro i lampy systemowej ze stopką Minolta/Sony. A więc do tego adaptera nie podepniesz lampy ze stopką nikonowską. Aby to umożliwić musiałbyś zaopatrzyć się w taki adapter. On umożliwi postawienie na sankach lampy ze standardową stopką i wyzwalanie jej. Oczywiście nie może być mowy o sterowaniu błyskiem czy też błysku TTL. Jedynie wyzwolenie błysku jest możliwe a więc lampa może pracować tylko w trybie manualnym lub w trybie własnego pomiaru błysku (lampy z tzw. komputerkiem).

GieniomaN-----
Początkujący

Bezpieczne jest 6V. Przy wyższym niż 12V można uszkodzić elektronikę aparatu.




Lampa ma 6V na wyjściu więc powinno być ok. Czyli tak gwoli ścisłości jeśli podłączę lampę ze stopką Nikonowską poprzez kostkę z odpowiednim wyjściem będzie mi to działać prawidłowo i w manualu oczywiście? I nie będzie generowała przedbłysku?

PS. Oczywiście dziękuję za szybkie i przydatne dla mnie odpowiedzi. Teraz mogę spokojnie zamawiać sprzęt i będę się mógł pochwalić na forum moimi osiągnięciami.