anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a65 + "spacerowka"

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

Sony a65 + "spacerowka"

Hej od nie dwana jestem posiadaczem sony a65 bardzo fajne body choć nie powiem za dużo bajerów na mój gust ale można się przyzwyczaić, ale nie które bardzo przydatne. Teraz mam dylemat w kupnie jakiegoś obiektywu tylkowo spacerowego/wakacyjnego. Aktualnie mam kit 18-55 i tamrona 70-200, fajny zestaw ale nie na wycieczki w góry, plaże, spacery bo za ciężki ;/ więc myślę nad jakiś uniwersalnym, wiem że jakoś będzie gorsza ale chciałbym to jakoś zniwelować (zlaleźć złoty środek :wink: ) Zastanwiam się nad:

- sigma 18-200 mm F3.5-6.3 DC

- tamron 18-200mm 1:3.5-6.3 XR Di II LD Macro

- sony SAL 18 -135 mm F3.5-5.6 - w tym przypadku boję sie trochę ze płacę za nowość

Kwota którą chciałbym przeznaczyć na to to koło 1000zł i chciałbym żeby tak miał od około 18mm i przynajmniej do 100mm, chciałbym usłyszeć wasze opinie o tamronie i o sony, a jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to słucham, z góry dzięki za pomoc :)






Message was edited by: Szalewa

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Piszesz, że zestaw kit + Tamron jest za ciężki. Ciekawe, którego Tamrona masz na myśli.

A co do spacerowki to im mniejsza krotność zooma tym lepiej, więc SAL powinien wypaść najlepiej ale ... no właśnie, nie ma zbyt dużo opinii o tym obiektywie, zdjęcia, które widziałem z niego jeżeli nie były najwyższych lotów to na podstawie jednego egzemplarza ciężko powiedzieć jak zachowuje się cała linia obiektywów.

Ja chyba jednak dorzuciłbym troszkę i rozejrzałbym się za Sony 16-105 (w tej cenie tylko używany). Obiektyw już jakiś czas na rynku, zbiera dobre opinie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Piszesz, że zestaw kit + Tamron jest za ciężki. Ciekawe, którego Tamrona masz na myśli.

A co do spacerowki to im mniejsza krotność zooma tym lepiej, więc SAL powinien wypaść najlepiej ale ... no właśnie, nie ma zbyt dużo opinii o tym obiektywie, zdjęcia, które widziałem z niego jeżeli nie były najwyższych lotów to na podstawie jednego egzemplarza ciężko powiedzieć jak zachowuje się cała linia obiektywów.

Ja chyba jednak dorzuciłbym troszkę i rozejrzałbym się za Sony 16-105 (w tej cenie tylko używany). Obiektyw już jakiś czas na rynku, zbiera dobre opinie.

profile.country.PL.title
kosty-----
Poszukiwacz

Również polecę Sony 16-105, kupiłem używaną i bardzo rzadko ją zdejmuję (z lenistwa :smileyhappy:). Te 16 to jest to. Przeważająca większość zdjęć jest robiona tym obiektywem https://picasaweb.google.com/109267902226808627959?noredirect=1

Message was edited by: kosty-----

A300 | HVL-F42AM | SAL16105 | SAL55200 | AF 50/1.7
profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

Tamron 70-200 2.8, nie jest ogromnie ciężki ale przy dłuższych trasach/spacerach czuć go na ramieniu

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Oczywiście, tu się zgodzę. Nie jest to obiektyw na spacery. Jego zabiera się gdy idzie się z przeznczeniem, aby fotografować określone tematy. :slight_smile:

Pytałem o tego Tamrona nie bez przyczyny. Fotografując tym obiektywem masz już jakieś pojęcie o jakości. Dlatego, mimo Twojego przekonania, że tzw. megazoom będzie gorszy to będziesz narzekał bardzo na jego jakość. Dlatego moja propozycja pozostaje aktualna - Sony 16-105.

profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

sigma i tamron 18-200 dosc słabe jakosciowo choc fajny zakres. sony 16-105 bardzo fajne szkło. 18-135 tez dobry ale pewnie bedzie drozszy niz 16-105, z drugiej strony i tak wolałbym miec szerszy kat( 16 zamiast 18) niz wieksze zblizenie (105 zamiast 135). wiec wybor pada na 16-105.

profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

jeśli chodzi o tamrona to biorąc pod uwagę szła, jakoś zdjęć jestem zadowolony no ale obudowa (budowa) jest problematyczna, no i jest wolny jak by nie patrzeć, ale do portretów nadaje się super, a co do obiektywu to nawet zdecywowałbym się na tamrona 18-200 ale coś czuje że wakacyjnych przygód (nie mówię tu o ekstrymalnych warunkach) może być mu ciężko przeżyć i też boję się że będzie wolny i chyba pójdę za waszą radą i zapoluje na tego 16-105 :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Słusznie! Bo 16-105 to świetny obiektyw. Nie jest szkłem idealnym, ale nie ma takiego! Gdybym miał APSC, to nadal bym go uzywał. Nie było szkła DT, które tak dobrze bym wspominał. Świetny zakres.

Powodzenia w polowaniu i powodzenia w używaniu! :smileygrin:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Popieram krisa. Podczas wakacyjnych wyjazdów chyba 90 procent fotek robię 16-105.

Message was edited by: akamel-----