anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY HVL-F42AM czy Metz 52 AF-1

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

SONY HVL-F42AM czy Metz 52 AF-1

Jak w temacie - którą wybrać ( budżet do 1000 zł). Czy jedna i druga ma wyzwalanie bezprzewodowe?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

andrewpl napisał(a):

Jak w temacie - którą wybrać ( budżet do 1000 zł). Czy jedna i druga ma wyzwalanie bezprzewodowe?



Nie widziałem tego Metz'a, nie miałem go w rękach ale po pobieżnym przejrzeniu specyfikacji mógłby być ciekawą propozycją w porównaniu do HVL-42 ze względu na większą LP i bardzo zbliżoną funkcjonalność. Jeżeli chodzi o wyzwalanie bezprzewodowe to i jedna i druga oferuje taki tryb, Sony HVL-42 z pełną kontrolą TTL (pomiaru światła przez obiektyw), w specyfikacji Metza pisze tylko, że może pracować jako slave ale brak dokładniejszego wyjaśnienia (pewnie trzeba by pobrać instrukcje), czy może w pełni współpracować w trybie WL z aparatami Sony. Na pewno może być wyzwalana inną lampą błyskową.
Ja osobiście jednak preferuję lampy Metz'a systemu SCA dlatego przyznaję się bez bicia, nie wiem co bym wybrał przy takim wyborze.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

:c37
Może się przyda
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15698&metz-52-af-1-dotykowy-wyswietlacz

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Po krótkim przeglądzie...chyba padnie na HVL-F43AM...dla amatora powinno wystarczyć...najgorsze jest to,że nigdy nie miałem i nie robiłem fotek z zew. lampą.......
Z tego co zdążyłem wyczytać,to zakup lampy jest dobrym pomysłem :thumbsup:

W METZu fajny jest ten wyświetlacz...ale czy faktycznie potrzebny.....czy to już nie lans.....?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

andrewpl napisał(a):

Po krótkim przeglądzie...chyba padnie na HVL-F43AM...dla amatora powinno wystarczyć...najgorsze jest to,że nigdy nie miałem i nie robiłem fotek z zew. lampą.......
Z tego co zdążyłem wyczytać,to zakup lampy jest dobrym pomysłem :thumbsup:

W METZu fajny jest ten wyświetlacz...ale czy faktycznie potrzebny.....czy to już nie lans.....?



Dla amatora wystarczy i HVL-42. HVL-43 jest nowsza, nowocześniejsza, chyba trochę przyjemniejsza w sterowaniu, na pewno ma więcej opcji (czy przydatnych na co dzień to nie wiem ale ułatwiających czy też dostosowujących lampę do konkretnego użytkownika). No i nowy sposób ustawiania lampy do zdjęć w pionie.
Będzie Pan zadowolony.

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Jeszcze takie ostatnie wątpliwości : porównując tego metza i hvl 43, chodzi mi o funkcjonalność, jest coś,czego nie ma jedna z nich względem drugiej( poza wyświetlaczem i różnicą w mocy oczywiście).?

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Do 1000PLN to brałbym HVL-F43AM :c20 Quick Shift Bounce to jest to :thumbsup:

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM