anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Stałki Sigma f1.4

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Stałki Sigma f1.4

Witam. Jak to jest z tymi stałkami sigmy. Współpracują z Sony czy są problemy. Chodzi mi o zestaw 35,50,85.Jeśli ktoś zechciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami z góry serdecznie dziękuję. W necie można wyczytać różności. Kris fajnie opisuje swoją znajomość z A99 to może by podobnie o obiektywach?

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Ze swiecą szukać tutaj na forum użytkowników Sigmy 50/1.4 i 85/1.4.

O 35/1.4 nie mówię, bo z bagnetem A nie ma jej na razie, dostępność dopiero w kwietniu 2013.


Ze swojego chwilowego obcowania z Sigmą 85/1.4 muszę powiedzieć, że zdecydowanie wolę Minoltę 85/1.4 (najlepiej w wersji G) lub Zeissa 85/1.4. Zaletą Sigmy jest na pewno HSM, choć wcale ten silnik szybkości nie dodaje. Jest po prostu cicho. Jakość obrazka jest dobra, ale jeśli chodzi o jakość wykonania....no właśnie...dyskusyjna.


Sigma 50/1.4 to nowa konstrukcja, bardzo dobry obiektyw, ale ogromny i ciężki. W porównaniu do małej 50/1.4 od Sony - nie znajduję wielu argumentów za Sigmą. Owszem na pełnej dziurze ciut lepiej sobie radzi, ale po lekkim domknięciu Sony 50/1.4 już wszystko wygląda podobnie. Moim zdaniem różnica w cenie między Sony 50/1.4 a Sigmą 50/1.4 jest zbyt duża, żeby przełożyła się na jakieś wymierne korzyści.


Sigma 35/1.4 - wielka niewiadoma. Oglądając zdjęcia wykonane Nikonem D800 + Sigma 35/1.4, zapowiada się znakomity obiektyw. To jest w ogóle pierwsza Sigma, która jest ładna (wg mnie oczywiście). Zupełnie nie odpowiadał mi design jaki Sigma forsowała przez tyle lat. No ale póki co, działanie AF, współpraca z naszymi aparatami to jak wspomniałem na początku - jedna wielka niewiadoma.


Co do problemów - oczywiście można napotkać na opinie, że coś jest nie tak. Są serie obiektywów, w których HSM nie działał poprawnie (błądził) z aparatami Sony, lub blokowała się przysłona i pojawiał sie komunikat o błędzie. Myślę, że nowe obiektywy pozbawione są już tych przypadłości, o czym zresztą informował producent na swojej stronie: http://www.sigmaphoto.com/article/notice-to-sony-alpha-33-and-alpha-55-owners-using-sigmas-sony-fit-...



profile.country.en_GB.title
paulphoto-----
Nowicjusz

Hej, ja uzywam Sigmy 50 1,4 i powiem ci ze bardzo fajny obiektyw, duzy i ciezki taki "metal i szklo" bardzo pewnie sie trzyma z a99, silnik HSM szybszy niz w sonym 1.4 , wykonanie obiektywu na 5, w galerii masz 2 sample. czekam na Tamrona 50 1,4 USM :)

p.s. dzialanie AF bardzo dobre, design Sigmy rzeczywiscie nie powala

Message was edited by: paulphoto-----

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

paulphoto----- wrote:


Hej, ja uzywam Sigmy 50 1,4 [...] silnik HSM szybszy niz w sonym 1.4

To raczej złudzenie wywołane bezgłośną pracą silnika HSM.

HSM nie oznacza High Speed tylko Hyper-Sonic. :wink:


W warunkach normalnego użytkowania nie sposób dostrzec różnicę.


Z wykonaniem obiektywu na "5" się nie zgodzę do końca. Wiele obiektywów musi po zakupie jechać na kalibrację bo nie ustawia ostrości prawidłowo. Poza tym farba jaką jest pokryty obiektyw jest nieprzyjemna w dotyku, a jak odpryśnie, to zostaje nieładny błyszczący czarny element.


Optycznie jest dobra, ale ja nie zamieniłbym na nią mojej 50-tki f/1.4 Sony.

profile.country.en_GB.title
paulphoto-----
Nowicjusz

HSM - moze i masz racje na pewno jest cichutki, 50 Sony uzywalem na a500 wiec sugeruje sie szzybkoscia ustawiania AF z tego body , przy a99 jest szybciej.

Co do kalibracji, moze trafilem dobrze u mnie po testach jest ok , a w razie czego mamy przeciez mikroregulacje w a99 ? prawda?

Mam go za krotko zeby farba odprysnela wiec sie nie wypowiadam.


p.s. czy ewentualne zmiany w mikroregulacji pod dany obiektyw sa zapamietywane tylko dla tego obiektywu? i po zmianie na inny i ustawieniu go z body "wroca" wartosci po zmianie na ten pierwszy? :)




profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wszystko zależy, jak szkło "przedstawia się" się body. Każdy obiektyw ma swoją kodową nazwę i często jest tak, że kundelki...tzn.zamienniki przedstawiają się, jako jakieś zupełnie inne obiektywy.


Więc reasumując: normalnie jest tak, że mikroregulacja jest dla jednego szkła i przy zmiana obiektywu na inny (np. SAL 50mm 1.4 na SAL85mm 1.4), nie ma już wprowadzonej regulacji dla 50tki. Bez obaw, wartości są zapamiętywane :wink:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ja pierwsze słyszę, ale podchodziłbym ostrożnie do takich ofert. Nie zaniepokoiła Cię taka różnica w cenie?

Zeiss-Store - ciekawe czy mają prawo do korzystania z nazwy Zeiss :wink:



____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Róznica w cenie jest spora. Wyczytałem w opcjach dostawy że nie wysyłają za pobraniem.

Ktoś z Warszawy może mogłby sprawdzić jak to wygląda

http://zeiss-store.pl/pl/kontakt-z-nami.html