anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

statyw do lustrzanki z zoomem

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

statyw do lustrzanki z zoomem

Witam ponownie - potrzebuję porady, pomocy w temacie statywu do lustrzanki w moim przypadku A77 do którego podczepiam dość często obiektyw sal18200. Taki koplet potrafi być dość ciężki a że szukam statywu do takiego kompletu to fachowa rada i doradztwo mile widziane. Dużo bym używał takiego statywu w terenach górskich, gdzie i grunt nie byłby dobrze utwardzony. Cenowo to trudno mi określić ale powiedzmy, że do 500 zł. Z góry dziękuję za pomoc w doborze statywu.

A77+sal18200
Tagi (2)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,


na forum wielokrotnie poruszano temat wyboru statywu, m.in. tutaj:

www.sony.pl/discussions/message/1266012

www.sony.pl/discussions/message/884052

www.sony.pl/discussions/message/880354


Ja niedawno kupiłem statyw, który wcześniej miałem możliwość przetestować w boju. To Slik Pro 330DX. Jak dla mnie był to najlepszy wybór. Oczywiście patrzyłem na własne potrzeby, rozmiary, wagę, cenę.



Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,


na forum wielokrotnie poruszano temat wyboru statywu, m.in. tutaj:

www.sony.pl/discussions/message/1266012

www.sony.pl/discussions/message/884052

www.sony.pl/discussions/message/880354


Ja niedawno kupiłem statyw, który wcześniej miałem możliwość przetestować w boju. To Slik Pro 330DX. Jak dla mnie był to najlepszy wybór. Oczywiście patrzyłem na własne potrzeby, rozmiary, wagę, cenę.



Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

Witaj Kris - nie wiem czy mnie pamiętasz to ten gościu od alfy700:smileyhappy: - dziękuję za odpowiedź i podpowiedź - przyda się ona jak najbardziej. W statywie oczekiwałbym aby zniósł ten ciężar, abym się nie martwił, że zaraz to wszystko runie. No i ten niepewny grunt gdzie bym go stawiał. Muszę na ten co zaproponowałeś obejrzeć, zobaczyć

A77+sal18200
profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Mimo tego, że jestem ciągle kompletnym amatorem staram się tak dobierać wyposażenie, by nie żałować wydanych pieniędzy. Piszę o tym, bo często ten zakup jest lekceważony, i wiem, że zły zakup spowoduje tylko generowanie kosztów i po roku znowu będziesz myślał o statywie. Miałem ich kilka, i lekkich, i tanich, i marketowych, i... zawsze było coś nie tak. Na pewno nie raz słyszałeś, że statyw, to poważna sprawa. Dobry = sztywny, a to prawie zawsze = ciężki. Przy zakupie zwracałbym uwagę na ilość sekcji nóg, wysokość po rozstawieniu nóg (bez wysuniętej kolumny), sposób blokowania nóg (wolę zaciski niż przekręcanie nogi, oraz możliwość niezależnego i szerokiego ich rozstawiania), typ głowicy (jestem zwolennikiem głowicy kulowej, choć taka źle się sprawdza podczas filmowania).

Osobiście używam Manfrotto MK294A3-A0RC2 z głowicą kulową 290 3SC, bo: po rozstawieniu samych nóg ma wysokość 150 cm, ma nośność 5 kg, a sam waży z głowicą 2.25 kg. Z perspektywy czasu użytkowania, raz tylko brakowało mi możliwości poziomego ustawienia kolumny środkowej.

[α77]
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

A no właśnie, Dziękuję JagiS za przypomnienie mi o pewnej rzeczy czyli o stosowaniu takiego statywu do filmowania. Ponieważ i do tego służył by mi statyw. Jednak kamerka jest lekkim sprzętem także nie byłoby z tym kłopotu czyli z ciężarem. Słusznie zauważyłeś, że zakup takiego sprzętu powinien być rozważny. Dlatego zależy mi na zakupie takiego który bym użytkował a nie wkurzał się, że zakupiłem babol. Na pewno oczekiwałbym od statywu aby się rozkładał w trzech poziomach. Abym miał możliwość ustawienia aparatu do fotografowania czegoś np co leży pod statywem (przepraszam za niefachowe nazewnictwo) oraz aby blokowanie było za pomocą zacisków.

A77+sal18200
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

JagiS - świete słowa. Albo dobry, albo lekki. Ja wybrałem lekki, ale mam haczyk na torbę więc mogę sobie zwiększyć wagę w każdej chwili. To sprawia, że statyw jest bardziej mobilny. Ale wiadomo - każdy ma swoje priorytety.


Yonkersus - ten statyw, który ja kupiłem ma taką możliwość, jak fotografowanie z owdróconą kolumną. I ma zaciski. I na dodatek pierwszy poziom nóg jest oklejony gąbczastym materiałem. Zimą (jak widać - nawet i wiosną) przydatne :wink:

Poza tym - miło Cię widzieć :smileygrin:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

Mam w pobliżu fajny sklepik w Gdyni AFE które ma ciekawe propozycje min. co do statywów. Przydało by się aby mieć możliwość przed zakupem taki statyw obejrzeć - spróbować na miejscu - muszę taki sklep poszukać w trójmieście.

A77+sal18200
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Słusznie! Ja sam najpierw sprawdziłem fizycznie, a potem kupiłem. U nas na śląsku mamy dwa całkiem nieźle zaopatrzone sklepy Foto. Myślę,że i w Trójmieście się znajdzie konkretny sklep, z dobrymi statywami.



____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

a co myślicie o tym statywie? A2841P 181cm makro z głowicą 3D ze strony afe.pl

Message was edited by: yonkersus

A77+sal18200
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Samodzielne sprawdzenie i dopasowanie statywu jest bardzo ważne.

Ja, gdy kupowałem statyw, wybrałem z internetowych ofert kilka modeli, po czym udałem się do sklepu z aparatem i największym posiadanym obiektywem. Dzięki uprzejmości sprzedawców wypróbowałem wybrane modele, oraz inne, podsunięte przez obsługę i w rezultacie... wyszedłem ze sklepu z zupełnie innym statywem, niż myślałem. Ale jestem zadowolony z wyboru.

Pamiętajmy, że osobiste "pomacanie" jest bardzo ważne! I nie tylko w kwestii statywów :)

------------------------------
fotoamator