anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

statyw do lustrzanki z zoomem

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

statyw do lustrzanki z zoomem

Witam ponownie - potrzebuję porady, pomocy w temacie statywu do lustrzanki w moim przypadku A77 do którego podczepiam dość często obiektyw sal18200. Taki koplet potrafi być dość ciężki a że szukam statywu do takiego kompletu to fachowa rada i doradztwo mile widziane. Dużo bym używał takiego statywu w terenach górskich, gdzie i grunt nie byłby dobrze utwardzony. Cenowo to trudno mi określić ale powiedzmy, że do 500 zł. Z góry dziękuję za pomoc w doborze statywu.

A77+sal18200
Tagi (2)
22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie znam tego statywu ale wygląda na to, że mam coś podobnego tylko innej firmy (oczywiście mowa o nogach bo głowica jest na pewno inna) i jak na moje potrzeby sprawuje się dobrze. A zestawy jakie mocuję na nim są cięższe od tego co Ty masz.

profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

Ciekawa jaka jest tego statywu jakość i czy to nie jakaś tam podróbka - muszę dziś tam podjechać i jak się uda wypróbować - wczoraj byłem i zobaczyłem i nie jestem do końca pewny poszukam jeszcze w innych miejscach to na pewqno dam znać jaki mi przypasował.

Message was edited by: yonkersus

A77+sal18200
profile.country.PL.title
marystheman
Poszukiwacz

Kontynuuję w temacie doboru statywu. Kupiłem sobie dwa lata temu Velbon Sherpa 600R i jestem z niego b. zadowolony. Miałem już kilka ale ten jest solidny: ma dużą nośność i segmentowe nogi z zaciskami i nie jest wiotki po pełnym rozciągnięciu nóg. Ta ostatnia własność jest istotna zwłaszcza gdy robisz zdjęcia dużym obiektywem. Nawet przy niewielkim wietrze lub gdy chodzisz wokoło wiotkiego statywu da się zauważyć widoczne drgania, które są zabójcze dla zdjęć długim zoomem. Nawet gdy środkowa kolumna ma haczyk do podwieszania obciążenia to skutek jest niewielki. Kupno statywu ma sens gdy jest on stabilny(a więc waży odpowiednio dużo) i sztywny. Statyw nie ma poziomicy ale mam ją w aparacie, więc jej brak mnie nie ogranicza (ważne przy panoramowaniu). Często też wystarcza monopod, zwłaszcza gdy wybierasz się na plener, masz długie łażenie przed sobą i ciężki statyw nie ułatwia życia

Pamiętaj też żeby nie odpalać aparatu "z palca" z zoomem na statywie, pilotem albo wężykiem ostatecznie samowyzwalaczem.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
druczek
Poszukiwacz

marystheman wrote:


Kupno statywu ma sens gdy jest on stabilny(a więc waży odpowiednio dużo) i sztywny.

Dlatego ja zdecydowałem się na zakup statywu ważącego prawie 4 kg :D Co ma oczywiście swoje duże plusy jak i minusy. Napewno jest bardzo stabilny.


Message was edited by: druczek

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Można kupić dobry , lekki i stabilny statyw z w ł ó k ien węglow ych : )

profile.country.pl_PL.title
Jamal_pl
Poszukiwacz

Co nie uchroni Cię przed drganiami w przypadku kiepskiej stopki statywowej obiektywu jaka jest w 70-400 G... Żeby to zobaczyć warto włączyć zbliżanie 1:1 (a77, a99 i chyba inne SLT) i dotknąć delikatnie obiektyw :/

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Do eliminacji takich drgań zatrudniamy Steady Shot :slight_smile:




profile.country.pl_PL.title
Jamal_pl
Poszukiwacz

Ano :wink: Tyle, że nie powinno ich być. Swoją drogą pięknie to uświadamia, jaką robotę robi stabilizacja. Polecam sprawdzenie każdemu :wink:

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

do długich naświetleń ss nie pomoże, ja mam lekki mały niepozorny statyw marketowy, wziołem go ze względu na cenę i lekkość, na długie naświetlania jest ok, czy jak nie ma kto zrobić zdjęcia da się wyzwalacz i drgania zdążą sie uspokoić, ale w plener to nie bardzo, bo jak pokazała praktyka przy silniejszym podmuchu przewrocił się, więc teraz taż muszę kupić coś stabilnego i ciężkiego, bo sprzęt nieco droższy od czasu upadku

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Stabilizacja nie ma w zamyśle przejąć rolę statywu.

Stablizacja ma pomóc przy fotografii z ręki, wykonać zdjęcie nieporuszone : )


btw

poniżej przykład dlaczego trzeba wyłączyć stabilizację, kiedy aparat jest na stywie. Po lewej ze stablizacją, po prawej bez stabilizacji.

SSS.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer